10 pomysłów na przechowywanie torebek

przechowywanie-torebek

Posiadania garderoby z miejscem na wyeksponowanie kolekcji torebek to marzenie. Co jednak zrobić kiedy nie mamy garderoby a na dodatek ciężko wydzielić na przechowywanie torebek choć jedną półkę w szafie? Dziś mam dla Was 10 różnych propozycji i wskazówek.

Idealny sposób na przechowywanie torebek to:
  • przechowywanie torebek wypełnionych np. reklamówką z gazetami – w ten sposób unikniemy nieestetycznych zagnieceń (reklamówka, po to by gazety się nie rozsypywały),
  • używanie bawełnianych woreczków do przechowywania torebek z elementami ozdobnymi, które mogłyby zniszczyć lub zarysować torebkę położoną obok,
  • wkładanie do torebki zapachowych saszetek czy woreczków po herbacie.

Przy dużej ilości torebek ciężko zapewnić każdej z nich takie warunki. Ja mam dokładnie 4 sztuki. Czy to mało, czy dużo nie wiem, dla mnie na ten moment wystarczająco, choć ostatnio po przeczytaniu kilku stylowo-modowych książek, zapragnęłam mieć więcej i ma to zdecydowanie logiczne uzasadnienie ;).

Jak zwykle na początek warto przeprowadzić segregację i zastanowić się, czy pokaźna kolekcja torebek, to tylko nienoszone dzieło sztuki, czy nasza faktyczna potrzeba. W końcu im mamy ich mniej, tym łatwiej je przechować. Może też da się odzyskać trochę miejsca w szafce w przedpokoju czy w szafie ubraniowej pozbywając się ubrań.

Pomysły na przechowywanie torebek w szafie

Jestem ogromną zwolenniczką wykorzystywania każdej powierzchni pionowej do przechowywania, szczególnie gdy brakuje nam tej poziomej. Dlatego polecam wszystkie pomysły, które opierają się na użyciu haczyków zawieszonych na wewnętrznej stronie drzwi do szafy lub na jej wewnętrznych bokach. Torebki nie są na widoku, a jednocześnie znajdują się w miejscu łatwo dostępnym, nie zajmują wiele miejsca, nie niszczą się i nie odkształcają.

przechowywanie-torebek-2

Jeśli dacie radę wygospodarować miejsce w szafie – osobną półkę lub półki na torebkę czy kawałek drążka, to pole do popisu jest dużo większe. Ja mam półkę na torebki w szafce w przedpokoju i przy tej ilości torebek jest to rozwiązanie, które sprawdza się u mnie w 100%.

Torebka, której używam na bieżąco albo wisi na wieszaku, albo leży na półce obok.

przechowywanie-torebek-4

Fajnym pomysłem jest też kupienie „wiszącej szafy” z lekkiego materiału i poukładanie w nich skórzanych torebek. Można ją zawiesić w szafie lub obok. Kartonowe segregatory zamiast pudełek, to niezły sposób, gdy jedynym miejscem jakie mamy jest dno szafy, a nie chcemy przechowywać torebek w zwykłych kartonach. Niestety sprawdzi się tylko przy mniejszych torebkach.

przechowywanie-torebek-3

Wygodny sposób na organizację kopertówek z wykorzystaniem organizera na pokrywki? Czemu nie. W ich przypadku zwykłe pudełko ustawione albo na spodzie szafy lub na półce, to też dobre rozwiązanie. Ostatnim niezawodnym sposobem jest przechowywanie torebek jedna w drugiej. Trzeba je dobrze dobierać, później pamiętać co gdzie schowane, ale przy pokaźnej kolekcji to ten sposób pozwoli wyraźnie zminimalizować ilość torebek.

przechowywanie-torebek-5

Źródła 1/2/3/4/5/6/7/8/9/10

Wpisy, które mogą Was również zainteresować:

Mam nadzieje, że udało mi się Was zainspirować do uporządkowania własnych torebek. Dajcie znać z jakich sposobów Wy korzystacie i ile torebek macie w swoich kolekcjach ;).

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close