7 rzeczy #13 świątecznie

7 rzeczy, które ostatnio pokochałam i o których bardzo chcę Wam opowiedzieć. 

Czujecie już świąteczny klimat? Ja pełną piersią poczułam go dopiero niedawno, bo między fontanną mleka a jajecznicą, nieplanowanymi operacjami w bliskiej rodzinie, ciężko było mi w ogóle myśleć o Świętach. Dlatego bardzo się cieszę, że poczyniłam świąteczne przygotowania tak wcześnie. Dzięki temu, kiedy już trochę odetchnęłam, mogę oddać się prawdziwej magii Świąt ★. Cieszę się też z tego, że wiele większość mojej internetowej aktywności przygotowałam jeszcze przed porodem i ostatnie tygodnie mogłam w 100% poświęcić słodkiej istotce ❤.

Mała Niebałaganka jest z nami i delektujemy się tym czasem. Mało śpimy, szukamy swojej rutyny i z każdym dniem rozumiemy się coraz lepiej. Szczęście razy milion!

Zosiulek

♪♪ Playlista na świąteczne przygotowania ♪♪ którą wspólnie stworzyliśmy. Nie mogę przestać jej słuchać! Towarzysz mi podczas wszystkich przygotowań i cudownie wprowadza świąteczny klimat. Pięknie dziękuję Wam za wszystkie polecone utwory, pamiętajcie, że ciągle możecie dorzucić swoje typy.

playlista

Fotograficzny Kalendarz Adwentowy – świąteczne wyzwanie fotograficzne organizowane przez Dorotę z bloga Kameralna. To moja druga edycja (zeszłoroczną możecie podejrzeć tutaj) i choć czasem ciężko znaleźć mi chwilę na zrobienie zdjęcia, to staram się, by i w tym roku taka świąteczna pamiątka powstała. Do tego absolutnie uwielbiam podglądać zdjęcia uczestników, które są wspaniałe. Jeśli macie ochotę, to ciągle nie jest za późno, by dołączyć. Moje zdjęcia można podglądać na Instagramie, ale jeśli czas pozwoli, to zrobię też podsumowanie na blogu.

fotokalednarz

Jedną z naszych corocznych tradycji jest pieczenie pierników. I choć odbyło się znacznie później niż zakładałam, to bardzo się cieszę, że mimo wszystko daliśmy radę. Mój sprawdzony przepis na pierniki od lat, to ten z bloga Moje wypieki – pierniczki (przepis I) wraz z lukrem królewskim. Pychotka!

pierniki

Świąteczny klimat pielęgnuję przygotowując kolejny Grudniownik. Na razie ograniczam się do zebrania zdjęć (część się już zlecona do druku) i robieniem krótkich notatek z codzienności, ale mam nadzieję w Święta go poskładać! Do zadania podeszłam poważniej niż w poprzednich latach i myślę, że to ogromna zasługa Kasi, która krok po kroku pokazuje i inspiruje jak go zrobić. Brakowało mi takiej zewnętrznej motywacji wcześniej, teraz będzie bardzo wyjątkowo! Koniecznie do niej zajrzyjcie!

świąteczne inspiracje

Nie przypuszczałam, że będę miała teraz tyle czasu na nadrabianie książkowych zaległości. W ciąży z codziennym czytaniem było ciężko, a teraz mogę sobie urządzić kilka krótkich sesji w ciągu dnia. Moi ostatni ulubieńcy na zdjęciu. Polecam wszystkie trzy :).

książki (1 of 1)

Na koniec odrobina świątecznych inspiracji. Tyle cudnych wpisów o świątecznej tematyce wszędzie się pojawia, że nie sposób o kilku nie wspomnieć:

Mam nadzieję, że Wasze przygotowania do Świąt idą sprawnie i nie daliście się porwać przedświątecznej gorączce. U mnie jest totalne slow, a ten brak pośpiechu sprzyja nam w realizacji planów. Dajcie znać jak Wam mija grudzień! 🙂

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close