Czyścimy szczotki do włosów

imageimageimageimageimageimage

Chyba każda z nas ma mnóstwo szczotek do włosów. Ale to nie znaczy, że nie powinnyśmy ich czyścić. Na szczotkach jest przecież wszystko. Włosy, kurz, zanieczyszczenia z powietrza, pot, tłuszcz, pozostałości po lakierach i piankach do włosów. Jakiś istny brudowy koszmar. My sobie myjemy włosy, a później używamy takiej szczoteczki i cały ten syf, którego przed chwilą się pozbyłyśmy, wraca z powrotem na włosy. Wrrr…

Nie ma wyjścia, szczotki i grzebienie trzeba czyścić. I to raz w tygodniu! No dobra, może być raz w miesiącu, w końcu to i tak lepiej niż wcale 😉

Zajmiemy się szczotkami z naturalnego włosia (nie ma fotek), szczotkami z plastikowymi szpilkami, szczotkami do układania włosów, ale też zwykłym grzebieniem.

     Czego potrzebujemy?:

  • łyżeczka sody oczyszczonej
  • łyżeczka szamponu
  • szklanka wody
  • grzebień ze szpikulcem, może być też długopis czy ołówek
  • szczoteczka do zębów
  • nożyczki
  • przyda się też ściereczka

Zwykła szczotka do włosów, szczotka do modelowania z plastikowymi szpilkami, grzebień:

1. i 2. Pozbywamy się włosów podważając je szpikulcem. Jeśli są bardzo poplątane i mamy trudności z ich usunięciem, przecinamy nożyczkami, żeby łatwiej nam było wyjąć. Wyrzucamy włosy do kosza na śmieci.

3. Przygotowujemy nasz płyn do czyszczenia szczotek z jednej szklanki wody, łyżeczki sody oczyszczonej i łyżeczki szamponu do włosów. Wszystko mieszamy szczoteczką do zębów.

4. Szczoteczką zamoczoną w płynie delikatnie dokładnie myjemy włosie szczotek usuwając cały brud i drobne włoski, które jeszcze zostały.

W przypadku grzebienia szorujemy wszystkie zęby.

5. Moczymy szczotki i grzebień w nowej wodzie, żeby wypłukać szampon z sodą.

6. Zostawiamy do wysuszenie kładąc włosiem do spodu.

Szczotki z naturalnego włosia:

W przypadku szczotek z naturalnego włosia postępujemy zgodnie z punktem 1 i 2. Przygotowujemy jednak inny środek do ich czyszczenia. Do szklanki wody dodajemy 5 kropel olejku z drzewa herbacianego. Nie płuczemy szczotek mocząc je w wodzie, tylko lekko spryskujemy i delikatnie wycieramy. Odkładamy do wyschnięcia włosiem do spodu.

Gotowe!

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close