DIY: Eko-torba z foliówek, czyli totalny recykling

imageimageimageimage

Pamiętacie mój wpis o walce z jednorazowymi torebkami? W komentarzu Czytelniczka podrzuciła mi świetny tutorial na recyklingowe eko-torby (jeszcze raz wielkie dzięki!). Trochę czasu minęło zanim wcieliłam go w życie, ale jest! I mam nadzieję, że Wy też z niego skorzystacie.

Jeśli zalegają Wam foliowe reklamówki, to jest to najlepszy sposób by się ich pozbyć i kreatywnie wykorzystać tworząc rzecz, z której będziemy korzystać codziennie. Do zrobienia jednej torby potrzeba ok. 15 torebek.

Do jej przygotowania potrzebne będą:

  • foliowe reklamówki (ja wykorzystałam tylko gładką stronę)
  • papier do pieczenia i żelazko
  • nożyczki
  • maszyna do szycia
  • kawałki materiału

Kroki:

  1. Rozcinamy torebki
  2. 8 złożonych foliówek prasujemy żelazkiem przez papier do pieczenia, z temperaturą radzę próbować i szukać rozwiązania idealnego, u mnie najlepiej sprawdziło się ustawienie na temp. ok 100 stopni. Torebki stopią się w jeden sztywny kawałek, który będzie wyglądał mniej więcej tak jak na zdjęciu
  3. Wycinamy części naszej torebki. Moje wymiary to: 2 części 27×27, 3 części 14×27, uszy 30 cm.
  4. Zszywamy ze sobą poszczególne elementy i gotowe! Pamiętajcie by najpierw przyszyć rączki, szycie ich na koniec, to nie jest dobry pomysł 🙂

Po szczegółowy tutorial odsyłam Was do autorki pomysłu, która krok po kroku wyjaśnia co zrobić, jak i gdzie przyszyć. Torba jest bardzo mocna i z powodzeniem może zastąpić sklepowe gotowce.

Spróbujecie?

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close