DIY gadżety do sesji ciążowej

gadżety do sesji ciążowej

Sesja ciążowa, to jeden z przyjemniejszych momentów oczekiwania na Maleństwo i do tego jest wspaniałą pamiątką. Zwłaszcza dla kogoś, kto tak jak ja, uwielbia zdjęcia. Oprócz wyboru fotografa, którego zdjęcia nam się podobają i z którym nadajemy na podobnych falach, warto zadbać o osobiste dodatki, które urozmaicą nasze zdjęcia.

Do naszej sesji nie chcieliśmy wielu wymyślnych gadżetów, zależało nam na okazaniu emocji i radości. Ale małych dodatków nie mogliśmy sobie odmówić. Postawiliśmy na własnoręcznie robione naszyjnik z kredek i girlandę z imieniem, a dziś chciałabym Wam pokazać jak je wykonać.

Naszyjnik z kredek

gadżety do sesji ciążowej

Taki naszyjnik widziałam w jednym z odcinków programu Dorota Was urządzi, właśnie jako element studyjnej sesji z brzuszkiem. Postanowiłam spróbować go zrobić, bo idealnie pasował mi do naszej wizji sesji. Do kilku ujęć miałam go zawieszonego na szyi, ale ozdabiał też brzuszek ;).

Do wykonania naszyjnika z kredek potrzebne będą:
  • kredki – ja kupiłam kredki dwustronne, ale dzięki temu po przecięciu były krótsze
  • ręczna piła do drewna
  • wiertarka
  • sznurek
  • opcjonalnie drucik
Przygotowanie:

naszyjnik-z-kredek-diy

  1. Cienkim wiertłem przewierciliśmy dziurki w każdej z kredek.
  2. Nie znalazłam krótkich zwykłych kredek i zdecydowałam się na zakup długich dwustronnych, dlatego kolejny etap u nas to przecięcie kredek na pół za pomocą ręcznej piłki. Jeśli kupicie krótsze kredki, to nie nie będzie on konieczny.
  3. Wszystkie nierówności spiłowałam metalowym pilniczkiem do paznokci. Oczywiście nieużywanym, przeznaczonym do takich prostych prac DIY ;).
  4. Na koniec wystarczyło nawlec je na sznurek. Ja w miejscu, gdzie trzymały się kredki wplotłam też cienki drucik, żeby się tak bardzo nie przemieszczały.

 

Girlanda z imieniem

gadżety do sesji zdjęciowej

To już bardziej popularny gadżet, nie tylko do sesji brzuszkowych (girlandę mieliśmy też jako dekorację sali weselnej). Przygotowanie jej jest banalnie proste – wystarczy wydrukować, wyciąć i przykleić do wstążeczki. Później może być też elementem ozdobnym w pokoju naszego Maleństwa. Nasza girlanda oczywiście nie była pusta, ale na ten moment nie chcę się dzielić imieniem na blogu i szczegółami z sesji. Liczę, że to uszanujecie :).

Jeśli żółte gwizdki Wam pasują, to mam dobrą wiadomość – udostępniam cały alfabet, z którego możecie złożyć dowolne słowa.

 

Jakie gadżety jeszcze?

Zdjęcia z USG – tych i na naszej sesji zabraknąć nie mogło ;). Można też wykorzystać buciki, ubranka, scrabble i wszystko, co nam tylko przyjdzie do głowy i uprzyjemnia czas oczekiwania.

A Wy na jakie gadżety do sesji ciążowych postawiliście? Przygotowywaliście same jakieś dekoracje?

ra

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close