Nasza DIY poduszka na obrączki + 4 alternatywne pomysły

poduszka na obrączki DIY

Dziś mam dla Was kolejny ślubny projekt zrób to sam i choć mniej spektakularny niż podziękowania dla gości, to jego realizacja cieszyła mnie tak samo bardzo. Mam nadzieję, że nasza DIY poduszka na obrączki Wam się spodoba, a dla osób, które szukają czegoś bardziej niestandardowego znalazłam 4 kreatywne pomysły na podanie obrączek.

Dlaczego zdecydowałam się na zrobienie poduszki? Bo nic mi się nie podobało! 😉 Koronki, aniołki, klejone obrączki, świecący materiał i do tego przyczepione pudełeczka nie są w moim stylu. Chciałam coś prostego, skromnego i eleganckiego. Nie byłam też wielką zwolenniczka wiązanych poduszek, bo miałam przed oczami wizję Ani siłującej się pod ołtarzem z supłem, ewentualnie ze świadkową podrzucającą nożyczki do przecięcia wstążki. Przekonałam się, gdy zobaczyłam, że ksiądz, który miał udzielać nam ślubu rozwiązuje kokardki sam (ostatecznie był inny ksiądz i mąż musiał mocować się z kokardą :D). 

poduszka-na-obrączki-DIY_b

Zrobienie takiej poduszki jest bardzo proste, więc jeśli nie znajdziecie gotowego ideału, to nic nie stoi na przeszkodzie, by go samemu przygotować.

Do wykonania poduszki na obrączki potrzebne będą:

  • Materiał – ja użyłam białej satyny, ale matowej strony
  • Maszyna do szycia lub cierpliwość do zszycia jej ręcznie
  • Wata do wypełnienia
  • Wstążka – ja użyłam dwóch szerokości tego samego typu wstążki. Szerszą do owinięcia poduszki, węższą na kokardę.
  • Igła z nitką

poduszka na obrączki DIY_c

Kroki:

  1. Do przygotowania poduszki o wymiarach 20 x 20 cm, wycinamy z materiału dwa kwadraty o wymiarach 22 x 22 cm. Zszywamy je 2 cm od brzegu, z wyjątkiem jednego boku, gdzie zostawiamy po środku niezszyte ok. 5 cm. Przez ten otwór włożymy wypełnienie. Ścinamy brzegi tak jak na pierwszym zdjęciu.
  2. Wywijamy uszytą poszewkę na lewą stroną i wkładamy watę przez nasz otwór. Gdy poduszka jest już zadowalającej nas objętości, zszywamy ręcznie otwór, chowając 2 cm zapas do środka.
  3. Docinamy wstążkę do odpowiedniej szerokości, zakładamy na poduszkę i zszywamy od spodu. Do poduszki mocujemy ją na samych brzegach, dosłownie jedną nitką.
  4. Teraz pora na przepikowanie, które sprawiło, że poduszka dobrze wygląda. Przez środek poduszki i wstążki przeciągamy mocno nitkę kilka razy, tak by powstał pik. Gdy jesteśmy zadowoleni z efektu przyczepiamy wstążkę, z której zawiążemy kokardkę.
  5. Ostatni krok to zawiązanie obrączek, ale to już prawie prościzna 🙂

poduszka na obrączki DIY_a

Kreatywne alternatywy na podanie obrączek

Poduszka jest tradycyjną formą, ale obrączki można podać na wiele fajnych sposobów, których wykonanie to tylko chwila. Wystarczy odrobina wyobraźni. Mam nadzieję, że trochę Was zainspiruję, mi podobają się bardzo i sama nie wiem, dlaczego nie postawiliśmy na taką niekonwencjonalną formę 🙂

DIY pomysły na podanie obrączek

Obrączki na jabłku / Notes z obrączkami / DIY taca na obrączkiDrewniana taca na obrączki

Mam nadzieję, że przyszłym Parom Młodym wpis się przyda. Wiem, że sezon ślubny już na finiszu, ale nie chcę zasypać Was tego typu postami. Przypominam o wyzwaniu, nawet nie wiecie ile radości sprawiają mi zdjęcia Waszych realizacji!

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close