DIY świąteczne potpourri

świąteczne-potpourri-3

Czym dla Was pachną Święta? Dla mnie przede wszystkim mandarynkami i pomarańczami, ale też cynamonem i piernikami. I tak sobie pomyślałam, że przyjemnie by było ten zapach mieć już teraz i wypełnić nim mieszkanie. Przygotowałam sobie świąteczne potpourri, do którego wykorzystałam tylko to, co akurat zastałam w mojej szufladzie z przyprawami.

Pomyślałam, że to dobra okazja, by reaktywować troszkę zapomnianą kategorię na blogu pachnący dom. W końcu zapach w domu jest bardzo ważny!

DIY świąteczne potpourri

Przygotowanie całości zajęło i dosłownie 5 minut, bo wystarczy znaleźć pachnące składniki, naczynie/miseczkę i miejsce, w którym je ustawimy. Mój zapach roznosi się już od progu, bo miseczka stanęła na półce w przedpokoju.

świąteczne-potpourri

Potrzebujemy:

  • gwiazdki anyżu
  • laski cynamonu
  • goździki
  • suszona skórka pomarańczy
  • cytryna
  • suszona żurawina
  • rodzynki

świąteczne-potpourri-2

Wszystkie składniki ze sobą mieszamy i wsypujemy do miseczki. Możecie dodać też inne, z niektórych zrezygnować (np. z rodzynek). Pełna dowolność! Ja włożyłam cały plasterek cytryny. Skórkę z niej i z pomarańczy starłam na tartce. Jako bazy użyłam rodzynek, bo ich miałam najwięcej i ładnie wypełniły mi miseczkę. Pachnie obłędnie i bardzo świątecznie.

Z bliska zapach jest dość intensywny, ale w pomieszczeniu jest delikatnie wyczuwalny. Cieszy oko i zmysły 😉 Nie wiem tylko jak długo się utrzyma, ale mam nadzieję, że do Świąt da radę! Może macie w tej kwestii jakieś doświadczenia?

świąteczne-potpourri-4

Wprowadzicie trochę takiego świątecznego zapachu do waszych domów?

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close