Foto aplikacje na telefon

foto-aplikacje-na-telefon

Instagram i robienie zdjęć telefonem jest jedną z moich małych codziennych przyjemności. Postanowiłam sobie, że będę robić przynajmniej jedno zdjęcie dziennie, by upamiętnić wszystkie dobre i miłe chwile, ale też by zmusić się do ćwiczeń. To one w nauce fotografowania są w końcu najważniejsze.

Zwykle ograniczałam się do rozjaśnienia zdjęcia i poprawienia kontrastu, jednak efekt końcowy nie zawsze był takim odpowiadającym mojej estetyce w 100%. Dlatego zabrałam się za testowanie różnych foto aplikacji. Moje wcześniejsze propozycje różnych aplikacji na telefon spotkały się z ciepłym odbiorem z Waszej strony, dlatego teraz też postanowiłam się moimi odkryciami podzielić.

Moje ulubione foto aplikacje na telefon

1. Enlight

To aplikacja, którą odkryłam całkiem niedawno, ale pokochałam całym sercem. Jest moim absolutnym numerem jeden i pewnie ostatecznie zostanie tylko ona. Można w niej oczywiście nakładać filtry, ale też tworzyć ilustracje, grafiki, nałożyć na siebie dwa zdjęcia czy zrobić z niego obraz. Nie jest prosta i poznanie jej wszystkich możliwości wymaga odrobiny czasu, ale efekty, które można uzyskać są niesamowite.

Największy minus to dostępność tylko na iPhona i płatność. Mimo wszystko warto. Odkąd jej używam usłyszałam więcej komplementów o moich zdjęciach niż przez całe dwa lata blogowania, a w zasadzie stosuję tylko jeden filtr :).

enlight

2. Candy Camera

O tej aplikacji do robienia zdjęć już Wam wspominałam i ciągle pozostaje w gronie moich ulubionych. Można nią robić zdjęcia z filtrem w czasie rzeczywistym, ale też wyostrzyć, rozjaśnić, nasycić barwy, pozbyć się skaz ze wszystkich innych zdjęć. Do tego ciekawe filtry. Używałam jej do obróbki zdjęć we wpisie z moim sposobem na idealny poranek. Aplikacja jest dostępna w AppStore i w GooglePlay.

candy-camera

3. Layout  from Instagram

To aplikacja do robienia kolaży ze zdjęć z rodziny Instagrama. Bardzo często z niej korzystam na domowy użytek. Czasem mam ochotę wydrukować zdjęcia codzienności, które składają się z więcej niż jednego ujęcia. Jest bardzo prosta w obsłudze i mega intuicyjna.  Dostępna w AppStore i w Google Play.

layout

4. Framatic Mess / A Beautifull Mess

Cudowna aplikacja, dzięki której można dodać do zdjęć różne napisy i ilustracje, np. serduszka. Kiedy miałam telefon z Androidem korzystałam z aplikacji A Beautifull Messpóźniej o niej zapomniałam, ale ostatnio postanowiłam odnowić naszą znajomość. I znalazłam wersję darmową Framatic Mess, która mimo że uboższa, posiada wszystkie elementy, za które ją pokochałam.

framatic-mess

 


Ciekawa jestem robicie zdjęcia telefonem i czy korzystacie z tego typu aplikacji. Podzielcie się swoimi ulubieńcami! Zapraszam też na mój Instagram: @niebalaganka

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close