Jak usunąć tłuste ślady ze ścian i drzwi?

SONY DSC

Pomysł na dzisiejszy wpis podsunęła mi jedna z Czytelniczek. Pytała jak usunąć z drzwi tłuste ślady dziecięcych rączek, a do mnie dotarło, że nie tylko mamy mogą mieć problemy z usunięciem oleistych plam. W końcu ja też takie robię! Dlatego dziś post ze specjalną dedykacją dla mam i miłośniczek olejowania 🙂

image

Na zdjęciu jest ta sama ściana, ale co 5 minut zmieniała się pogoda (czasem słońce, czasem chmura) i kolor ściany zupełnie nie chciał wyjść taki sam! Na dodatek na żadnym zdjęciu nie jest prawdziwy. Ale możecie być pewni, że sposób działa – sprawdzony na ścianie, drzwiach pomalowanych farbą olejną i przetestowany przez Czytelniczkę na drzwiach z mdf-u.

Potrzebne będą:

 • kreda
 • jedna lub dwie ściereczki z mikrofibry

Kroki:

 1. Zamalowujemy kredą ślady i delikatnie wokół nich
 2. Zostawiamy na 5 minut
 3. Ścieramy kredę czystą ściereczką z mikrofibry
 4. Zwilżoną ściereczką z mikrofibry (tą samą lub inną) wycieramy resztki kredy i gotowe!

Prawie bym zapomniała! Działa na świeże i stare plamy 🙂

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

 • Ewka

  właśnie zaczęłam się zastanawiać, jak usunąć plamy z ściany w kuchni. Kolor to latte – kredy w takim odcieniu raczej nie znajdę ;p

  • Kreda najlepiej żeby była biała. To jej suche właściwości pomagają pozbyć się tłuszczu, nie kolor 😉 Bardziej chodzi o to, czy n intensywnych kolorach pocieranie ściereczką nie spowoduje, że farba się rozjaśni. Wszystko zależy od rodzaju i trwałości farby, co ciężko określić bez próby i na odległość.

Close