Jak wyczyścić komputer?

imageimageimageimageimageimageimage

Dzisiaj mam dla Was najbezpieczniejszy i najskuteczniejszy sposób na wyczyszczenie laptopa, dzięki któremu pozbędziecie się nie tylko okruszków, odcisków palców, ale przede wszystkim bakterii.

Laptopy towarzyszą nam już prawie przy każdej czynności, jedzeniu, piciu, oglądaniu tv i prawie każde dotknięcie zostawia na nich smugi, odciski palców i okruchy. Jak z tym walczyć?

Potrzebne nam będą:

 • ściereczka optyczna
 • sucha szczoteczka do zębów
 • woda w buteleczce z spryskiwaczem
 • środek do dezynfekcji, przepis na niego znajdziecie tutaj
 • patyczki kosmetyczne
 • sprężone powietrze albo mocny chuch 🙂

      Kroki:

 1. Wyłącz laptopa
 2. Odłącz zasilanie
 3. Suchą szczoteczką do zębów pozbywamy się okruchów i kurzu ze wszystkich szczelin. Ich usuwanie zaczynamy od góry do dołu tak, żeby nie rozprzestrzeniać śmieci.
 4. Używamy sprężonego powietrza, żeby całkiem usunąć brud. Psiknięcia powinny być raczej krótkie. Pojemnik trzymamy w pozycji pionowej a nie pod kątem. Jeśli akurat nie macie sprężonego powietrza możecie mocno chuchać i dmuchać, ale jak się pewnie domyślacie nie jest to aż tak skuteczne.
 5. Ściereczkę optyczną zwilżamy z jednej strony środkiem dezynfekującym. Wystarczą 2 psiknięcia.
 6. Nadmiar wody odciskamy na zewnętrznej części dłoni. Ściereczka powinna być delikatnie wilgotna, nie mokra, bo każdy nadmiar wody może zaszkodzić komputerowi.
 7. Wycieramy ściereczką klawiaturę kierując się z góry na dół, od prawej do lewej, rysując literkę “S”.
 8. Odwracamy ściereczkę na drugą stronę i spryskujemy zwykłą wodą
 9. Podobnie jak poprzednio odciskamy nadmiar wody na nadgarstku
 10. Wycieramy wyświetlacz. Zasady są identyczne, góra dół, od prawej do lewej, rysując literkę “S”.
 11. Teraz kolej na patyczek kosmetyczny. Spryskujemy go środkiem dezynfekującym tak, by był lekko zwilżony. Usuwamy nim wszystkie brudy, które są pomiędzy klawiszami, a których nie udało się usunąć ściereczką.
 12. Na koniec zamykamy klapę i czyścimy ją ściereczką optyczną. Pewnie już wiecie jak 🙂 Góra dół, prawo lewo, rysując literkę “S”.

Po takim czyszczeniu laptop będzie jak nowy 🙂

A Wy jak dbacie o swoje laptopy? Ograniczacie się do zwykłej ściereczki, czy może używacie jakiś profesjonalnych środków do czyszczenia?

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close