Jak zorganizować roczek?

jak-zorganizowac-roczek

Pierwsze urodziny mojej Córeczki były w listopadzie i dostałam wtedy od Was mnóstwo pytań o to jak je zorganizowałam i czy będzie na ten temat wpis. Przygotowanie go od razu mi nie wyszło, ale postanowiłam zebrać wszystkie rzeczy, na które warto zwrócić uwagę i rady,  je rozplanować w czasie. Mam nadzieję, że będą dla Was przydatne przy organizacji takich domowych imprez.

Jak zorganizować roczek?

Lista gości

Zawsze planowanie różnych uroczystości zaczynam od ustalenia listy gości. Od tego zależy czy w ogóle będziemy robić imprezkę w domu czy może jednak w lokalu. Nie mamy wielkiego mieszkania, więc jest to ważny czynniki decydujący. W domu pożyczony stół to punkt obowiązkowy ;). Lista gości ma też wpływ na charakter przyjęcia. Czy będą dzieci, czy powinno mieć ono bardziej formalny charakter, czy bardziej na luzie.

jak zorganizować roczek

Data, godzina i miejsce przyjęcia

Przy roczku szczególnie trzeba zwrócić uwagę na godzinę i porę spania dziecka. Moja Córeczka nie śpi po południu, ale po 19 najczęściej już jest gotowa do zaśnięcia, więc impreza odbyła się wcześniej, by mogła w niej jak najdłużej uczestniczyć. W końcu to impreza dla niej!

Menu

Ustalenie menu to kolejna ważna sprawa, czy będą dania na ciepło, jakie przekąski. Gotowanie zwykle zajmuje najwięcej czasu, więc trzeba je dobrze rozplanować, by nie spędzić całego przyjęcia w kuchni.

jak zorganizować roczekjak zorganizować roczek
Zaproszenia

Kiedy mamy już wszystko ustalane trzeba zaprosić gości. Jeśli chcemy podarować zaproszenia, to musimy je wybrać odpowiednio wcześnie. I to też trzeba ustalić w harmonogramie przygotowań.

Akcesoria, dekoracje i gadżety

Jak dla mnie najmilsza część organizowania każdej imprezy. Chociaż w przypadku roczku nie wybrałam żadnego motywu przewodniego. Wiedziałam, że chcę balony wypełnione helem przyczepione do fotelika, a cała reszta została zmontowana z dekoracji, które miałam w domu. Girlandę kupiłam przy okazji 30stki męża, papierowe słomki czy ozdoby do babeczek już miałam w domu. Po zakup dekoracji polecam wybrać się do stacjonarnego sklepu typu Party Shop. Na miejscu napełnią balony helem, wszystkie dekoracje można obejrzeć na żywo, zawsze coś ciekawego wpadnie w oko. Ja np. kupiłam szarfę dla Córeczki „moje pierwsze urodziny”, a gdybym jej nie zobaczyła, to w ogóle by mi nie przyszło do głowy, że coś takiego jest.

jak zorganizować roczek


Party Planer do wydrukowania

Gdzie to wszystko rozplanować? Oczywiście w Party Planerze. Planowałam w nim 30stkę męża, chrzest i roczek, więc jeśli chcecie z niego skorzystać, to odsyłam Was do wpisu, w którym można go pobrać (wystarczy kliknąć w zdjęcie).

jak zorganizować imprezę - party planner

Mam nadzieję, że wpis okazał się przydatny! Dajcie znać jakie imprezki będziecie organizować w tym roku 🙂 A ja oczywiście życzę Wam samych udanych przyjęć!

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close