Ruszył mój kurs „Jak utrzymać porządek na co dzień”!

jak utrzymać porządek

W poniedziałek wystartowała sprzedaż mojego kursu online „Jak utrzymać porządek na co dzień”. Chciałam Wam dziś opowiedzieć o nim więcej, bo to jeden z moich największych tegorocznych i życiowych projektów. A wierzę, że udział w kursie w Waszym życiu i domu może wprowadzić pozytywne zmiany :).

Dlaczego zdecydowałam się zrobić taki kurs?

Z jego stworzeniem nosiłam się od końca 2016 roku. Po drodze wydarzyło się mnóstwo spraw, które powodowały, że realizację tego celu odkładałam na później. Dziś jednak wiem, że zgodnie z jedną z moich prawd o planowaniu, „na wszystko przychodzi odpowiednia pora”. To jest najlepszy czas, kiedy mogę zaprosić Was do udziału w kursie.

 

jak utrzymać porządek

Najczęściej pojawiającym się problemem w organizacji domu i domowego życia jest „nie potrafię utrzymać porządku”. Dlatego postanowiłam rozwiązać właśnie ten problem. Jakiś czas temu przeprowadziłam też ankietę dotyczącą kursu, tego jaka wiedza dla Was byłaby najbardziej interesująca i kolejny raz potwierdziły się moje obserwacje. Można zmotywować się do tego by posprzątać raz i dobrze, ale problem zaczyna się wtedy, kiedy ten porządek musimy utrzymać. Wiem sama, że pokus jest mnóstwo, ale wiem też, że można to wypracować i wiem jak to zrobić.

W dużej mierze tą wiedzą dzielę się na blogu, jednak wszystkie materiały przygotowane na jego potrzeby mają charakter unikatowy. Znajdziecie tam treści, które będą dostępne jedynie w kursie.

O kursie “Jak utrzymać porządek na co dzień”

Moduły

Kurs podzielony jest on na 6 modułów + moduł 0, który ma charakter informacyjno-techniczny.

W module 1 będziemy pracować nad zmianą nastawienia, bo ono jest kluczowe, gdy chcemy mieć długotrwałe efekty. Pewnie każdy z Was ma za sobą taki zryw porządkowy z postanowieniem utrzymania go na długo. Niekoniecznie z takim skutkiem.

Moduł 2 to etap pozbywania się zbędnych rzeczy. I choć zastanawiałam się czy ta część jest konieczna w tym kursie, to jednak nie mam wątpliwości, bo jest kluczowa dla utrzymania porządku. Natomiast jeśli macie mało rzeczy i czujecie, że ten moduł nie wniesie nic nowego do Waszego życia, to uspokajam, że ta część nie będzie polegać tylko na przeglądzie szaf półka po półce.

Moduł 3 to domowe rytuały, których wypracowanie z jednej strony zaowocuje długotrwałym porządkiem a z drugiej wprowadzi naturalność w wykonywaniu wszystkich domowych czynności.

Moduł 4 to praca nad nawykami i ich utrwaleniem. Do niego zaprosiłam Jadwigę Korzeniewską z Laboratorium Zmieniacza, która jest moim guru w pracy nad nawykami przy zastosowaniu bardzo przyjaznych metod. Podejścia Jadzi uczestnicy kursu będą mogli wysłuchać w podcaście.

Moduł 5 to samo mięso i mnóstwo domowych trików i patentów, które pomogą utrzymać porządek.

Moduł 6 to część poświęcona działaniu razem z domownikami. Bo dom, to wspólne dobro :).

Forma kursu

Wszystkie materiały w kursie (poza podcastem Jadwigi) mają formę plików PDF do wydrukowania. Ankieta, o której wspomniałam pokazała mi, że dla Was taka forma będzie najlepsza, a to przede wszystkim Wam ten kurs ma służyć.

Z działaniem startujemy 1 czerwca, wtedy wyślę moduł 0+1, a kolejne co tydzień w piątek. Choć do tego zachęcam, nie ma konieczności realizacji kursu od razu. Otrzymujecie go na zawsze.

Nie chcę by przebrnięcie przez kursowe materiały zajmowało uczestnikom dużo czasu, bo najważniejsze jest działanie. Dlatego starałam się tak opracować kurs, by lekcje zajęły nie więcej niż 20 minut, byście mogły jak najszybciej przystąpić do wdrażania ich w życie.

 

Cieszę się bardzo na działanie z moim kursantkami i jestem mega wdzięczna za to, że obdarzyły mnie zaufaniem dołączając do kursu :). Jeśli Wy też chcielibyście cieszyć się życiem bez bałaganu, to bardzo zapraszam. Kurs można kupić jeszcze tylko do 30 maja 2018, do 20:00. 

A jeśli znacie osobę, której ten kurs może się przydać, to będę bardzo wdzięczna za podanie tego wpisu dalej 🙂 

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close