Metamorfoza pokoju – efekty po zmianach

metamorfoza pokoju

Dziś mam dla Was wpis, który miał się pojawić rok temu – metamorfoza naszego pokoju w moim rodzinnym domu! Jeśli czytacie mnie od dawna, to może kojarzycie, że robiliśmy taką odmianę wnętrza, a jeśli nie to już Wam o niej opowiadam!

Metamorfoza pokoju – plan zmian

W zeszłym roku postanowiliśmy odmienić mój „panieński” pokój. Zależało nam by nadać mu bardziej nowoczesny charakter, pozbyć się niepotrzebnych rzeczy i mieć więcej miejsca dla naszej wtedy dwójki a teraz trójki. Często przyjeżdżamy do Piotrkowa na weekendy i chcieliśmy mieć miejsce, w którym będziemy czuć się swobodnie i dobrze. Poprzedni wygląd i tak znudził mi się dawno temu, ale sama jakoś nie mogłam zebrać się za zmiany.

Ponad rok temu prosiłam Was też o radę, które ustawienie będzie lepsze (zerknijcie do tego wpisu) i zdradzałam jakie mamy plany. Wśród nich był zakup sekretarzyka. I to właśnie brak tego elementu wstrzymywał mnie przed publikacją efektów. Po roku poszukiwań (nie zawsze intensywnych, bo czasem mieliśmy inne priorytety), doszliśmy do wniosku, że kupimy zwykłe biurko, które ostatecznie też nam się sprawdzi.

Co się zmieniło?

metamorfoza-pokoju-przed-zmianami-807x293

Zmieniło się w zasadzie wszystko, choć całe prace zajęły nam 3 dni (pomijając zakupy i poszukiwania;)). Zostały tylko białe ramki na zdjęcia i kilka elementów, które przemalowaliśmy też na biało. Ściany pomalowaliśmy na szaro (tutaj znajdziecie poradnik remontowy – nastawiony głównie na sprzątanie po remoncie), tak by dobrze komponowały się z białymi meblami.

Biały kolor zyskał też stary telewizyjny stolik, który teraz jest naszą ruchomą „ławą” oraz karnisze. Pozostałe meble wymieniliśmy na narożną kanapę, pojemną szafę, a w nieustawnej wnęce pojawiły się półki na książki.

Dziś pewnie plan na ten pokój byłby trochę inny, ale mimo to czuję się tam dobrze. To zdecydowanie moje kolory. Udało nam się totalnie odmienić pokój niezbyt dużym budżetem i w szybkim czasie. Żałuję, że nie mam zdjęć jeszcze z czasów, gdy nie był żółto-niebieski. Fajnie było by je porównać 😉

metamorfoza-pokoju-14-panorama-1-of-1

Metamorfoza pokoju – efekty

Kącik wypoczynkowy

Głównym miejscem w pokoju jest narożna kanapa. Pod ręką mamy część naszej biblioteczki. Niestety ściany mają więcej piasku niż zaprawy murarskiej i najcięższe książki musiały stanąć na podłodze, ale to chyba zmora większości mieszkań w tego typu blokach. Metamorfozę naszego stolika pokazywałam krok po kroku, a w tym wpisie znajdziecie wykonanie tacy.

metamorfoza-pokoju-5-1-of-1metamorfoza-pokoju-2-1-of-1metamorfoza-pokoju-12-1-of-1metamorfoza-pokoju-3-1-of-1

Miejsce do pracy

Potrzebowaliśmy też kącika, w którym można się spokojnie rozłożyć z laptopem. Na co dzień korzysta z niego moja mama, więc był niezbędny. W tym miejscu miał stać wspomniany sekretarzyk, ale ten z Ikea miał inny rodzaj płyty (imitacja bielonego drewna), co nam nie odpowiadało. Zamówienie u stolarza było nieopłacalne, a na odnowienie starego cuda z olx nie mieliśmy czasu. A kiedy Zosia pojawiła się na świecie, już zupełnie wybiłam sobie to z głowy.

Myślę, że efekt z biurkiem nie jest zły, a może nawet lepszy. Najważniejsze, że spełnia swoją funkcję, mieścimy się z rzeczami i jest przy nim wygodnie.

metamorfoza-pokoju-6-1-of-1metamorfoza-pokoju-9-1-of-1metamorfoza-pokoju-8-1-of-1

Miejsce dla Córy

W pokoju musi zmieścić się też łóżeczko dla Córeczki. Przed zmianami raczej nie byłoby to możliwe. Tutaj stawiamy na model składany ;). Szczytem designu nie jest, ale jest praktycznie.

metamorfoza-pokoju-17-1-of-1metamorfoza-pokoju-16-1-of-1metamorfoza-pokoju-15-1-of-1

I jeszcze rzut oka na cały pokój 🙂
metamorfoza-pokoju-10-1-of-1

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze zmian, przyjemnie jest wrócić do miejsca, które jest urządzone po naszemu. Dobrze też wiedzieć, że mamy tam swoje miejsce. Ciekawa jestem jak Wam się podoba 🙂

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close