Organizacja kabli pod biurkiem

pudełko-na-kable-2

Splątane kable od komputera, internetu, drukarki, lampki. A między nimi mało przyjazne koty, które nie wiadomo skąd się pojawiają. Znacie ten widok? U mnie niestety zagościł na chwilę w dwóch miejscach: w kąciku do pracy i w sypialni. Na szczęście sposób na rozprawienie się z tym bałaganem jest banalnie prosty i tani.

Organizacja kabli pod biurkiem

Widok przed nie jest zachwycający. Ja najchętniej ukryłabym wszystko w szafkach i pudełkach, ale na razie nie w każdym miejscu mam taką możliwość. A najlepiej byłoby mieć wszystkie sprzęty bezprzewodowe 😉

Nie wyglądało to dobrze, szczególnie dlatego że listwa zasilająca ma bardzo długi kabel. Wszystkie ładowarki są wpięte na stałe, więc nie musimy mieć ich pod ręką, ale wypięcie ich z pudełka zajmuje tylko chwilę.

pudełko-na-kable

 Do przygotowania organizera na kable wykorzystałam:

  • pudełko po butach – białe, bo moja faza na biel ciągle trwa
  • rozetki umywalkowe – do kupienia w każdym markecie budowlanym na dziale z umywalkami
  • taśmy dekoracyjne do ozdoby
  • nożyk introligatorski

pudełko-na-kable-3

Na początek robimy otwory, przez które będą wychodzi końcówki kabli. Już na tym etapie trzeba zastanowić się jaką listwę włożymy do pudełka. U mnie to listwa na trzy gniazda, dlatego są trzy otwory. Robimy nacięcia  w kształcie krzyżyka i wciskamy przez nie rozetki. Można je delikatnie podkleić klejem, żeby się nie ruszały.

pudełko-na-kable-5

Drugi krok to zrobienie otworu, przez który przełożymy kabel od listwy zasilającej. Ja wykorzystałam do tego otwór, który miało pudełko i zrobiłam jedynie nacięcia z boku. Jeśli takiego otworu w Waszym pudełku nie ma, to można wyciąć centymetrowy pasek wzdłuż pudełka i przez niego przełożyć kabelek.

pudełko-na-kable-4

Wkładamy listwę do pudełka, wpinamy ładowarki a końcówki przekładamy przez otwory, zamykamy pudełko i w zasadzie gotowe. Ja ozdobiłam pudełko taśmą, zakrywając loga i różne oznaczenia, ale można je ozdobić w dowolny sposób.

pudełko-na-kable-2

Mam nadzieję, że czujecie się odrobinę zainspirowani, a tutorial przyda Wam się do rozprawienia z kablami 🙂

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close