Organizacja i przechowywanie ręczników – jak je składać?

przechowywanie ręczników

Moja organizacja i sposób przechowywania ręczników zmieniły się ostatnio, dlatego postanowiłam pokazać Wam jak to aktualnie wygląda. Poprzednio ręczniki przechowywałam na półce w szafce. W aktualnym mieszkaniu trzymam je w szufladzie w komodzie i moja metoda ich składania się zmieniła.

Organizacja i przechowywanie ręczników

Przechowywanie na półce

Przechowując ręczniki na półce można je grupować według koloru, rodzaju albo kompletów, tak by podczas wymiany wyjąć jeden stos ręczników dla całej rodziny. Wszystko zależy od ilości miejsca i wysokości szafek jaką dysponujecie. Kluczową sprawa dla ogólnego wyglądu takiej półki jest jednak sposób złożenia ręczników.

Składanie bez brzegów

Jeśli przechowujecie ręczniki na półce, to najlepiej wyglądającym sposobem składania jest taki, w których nie widać brzegów. Prezentują się świetnie, kiedy już opanujemy sposób składania, nie zajmuje on więcej czasu niż zwykłe złożenie na pół. Spróbujcie raz i uzależnicie się od tej metody.

Pokazywałam ją ponad trzy lata temu na blogu. Jeśli nie kojarzycie tego wpisu albo poniższe zdjęcia są niejasne, to zajrzyjcie do wpisu: jak składać ręczniki.

przechowywanie ręczników

Przechowywanie w szufladzie

Jeśli chodzi o przechowywanie w szufladzie, czyli sposób, z którego korzystam obecnie, to tutaj dużo lepiej sprawdza mi się rolowanie ręczników. Nie układam ich piętrowo, więc od razu widzę co gdzie się znajduje i też więcej się w takiej szufladzie mieści.

Składam ręcznik na pół, a później zwijam. Jeśli ręcznik jest mniej puchaty, to dwa razy składam go na pół, jest wtedy szybciej, a efekt taki sam. Tak zwinięte ręczniki mają też swoje miejsce w łazience.

przechowywanie ręczników

A Wy jak przechowujecie ręczniki? Mam nadzieję, że ten wpis Was zainspirował i Wasze szafki będą zawsze wyglądać świetnie 🙂

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close