Organizer na akcesoria biurowe w pudełku DIY

organizer na akcesoria biurowe

Uwielbiam biurowe i papiernicze przydasie, akcesoria i gadżety. W tym temacie absolutnie nie jestem minimalistką i choć często potrafię powstrzymać się przed kolejnym zakupem, to mimo wszystko mam tych rzeczy całkiem sporo. Nauczyłam się też je zużywać, a nie tylko gromadzić, co kiedyś miało miejsce. Niestety ostatnio pudełko, w którym przechowuję te wszystkie przydasie przestało spełniać swoją funkcję, a zamiast ładu zapanował tam totalny bałagan. W ramach jesiennej organizacji domu, postanowiłam wprowadzić w nim porządek.

Akcesoria biurowe – segregacja

Zanim jednak zajęłam się tworzeniem samego organizera zrobiłam przegląd rzeczy. Grupowanie w takich przypadkach, to podstawa. Długopisy razem, nożyczki razem, spinacze razem, tasiemki razem. Sprawdziłam też co jeszcze nadaje się do używania, a co nie. Doszłam do wniosku, że nie potrzebuję 4 zestawów zakreślaczy w różnych kolorach i zostawiłam tylko jeden zestaw. Wyleciało też sporo długopisów.

Organizer na akcesoria biurowe w pudełku DIY

Potrzebne będą:

  • płyta kartonowo-piankowa – swoją ukradłam mężowi, buduje z niej tereny, możecie ją kupić tutaj. Do tego projektu potrzebne były 2-3 płyty o wymiarach 35×25 cm.
  • nożyk introligatorski
  • klej magik
  • podkładka do cięcia lub deska do krojenia – żeby nie porysować biurka
  • wstążeczka – jeśli organizer ma być piętrowy, przyda się by łatwiej było go wyjąć
  • ołówek i linijka

Jak zrobić organizer krok po kroku:

  1.  Dobrze rozplanuj przestrzeń w swoim pudełku.  Nie podpowiem, co do milimetra jak powinien wyglądać taki organizer, bo nie wiem, co dokładnie będziecie w nim trzymać. Gdy pogrupowałam rzeczy z mojego pudełka, okazało się, że potrzebuję dużej przegrody na zszywacz, szeroką taśmę klejącą i duże nożyczki. Mam mnóstwo mazaków, zakreślaczy i ołówków, których raczej rzadko używam, ale są potrzebne. Mam też mnóstwo ozdobnych taśm klejących, używanych często, ale najważniejsze, żeby pod ręką były dobrze piszące długopisy, nożyczki i karteczki. To wpłynęło na decyzję o piętrowym pudełku.
  2. Po wstępnym projekcie,  zbieramy wymiary przegródek, odrysowujemy je na piance i wycinamy nożykiem introligatorskim .
  3.  Sklejamy ze sobą poszczególne części organizera . Ja do tego używam kleju magik, który zasycha na przezroczysto, a jeszcze chwilę po sklejeniu części można na nieść na niego poprawki.

4. Kiedy rama będzie się dobrze trzymać, wkładamy ją do pudełka. Tutaj  zalecam całość przykleić przynajmniej od spodu , wtedy przegródki będą bardziej stabilne.

organizer na akcesoria biurowe

5. Jeśli chodzi o górną półkę, to tutaj niezbędne jest  zrobienie podłogi i ścianek wokół , by zawartość przy podnoszeniu i wyjmowaniu nie wypadła. Od spodu przykleiłam też wstążeczkę jako uchwyty ułatwiające wyjmowanie.

organizer na akcesoria biurowe

6. Ostatni myk, który pozwala na  przechowanie długiej linijki , to nacięcie przegródki, tak by linijka zawsze miała swoje miejsce. I gotowe!

organizer na akcesoria biuroweorganizer na akcesoria biurowe

A tak prezentuje się pudełko na półce. W planach mam też przeorganizowanie w podobny sposób pudełka na kabelki, bo dotychczasowe przegródki się zużyły (ale dopiero po 3 latach ;)).

Dajcie znać, jak Wam się podoba i czy skusicie się na taką organizację 🙂 A może macie pięknie zorganizowane akcesoria buirowe w szufladach? 

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close