Pomysł na prysznic w małej łazience z wanną

pomysł na prysznic w małej łazience

Jeśli nie macie w swoich łazienkach prysznica, a bardzo chcielibyście go mieć, to mam dla coś dla Was. Oglądając pierwszy raz mieszkanie, do którego wprowadziliśmy się w lipcu pomyślałam „kurcze, nie ma prysznica”, ale wystarczyła chwila i wiedziałam jak go zrobię, bez wielkich remontów, nakładu finansowego, wyrzucania wanny i wiercenia w ścianach.

Mój prysznic powstał na suszarce sufitowej, która wisi nad wanną. Jeden drążek posłużył mi jako szyna do zasłony prysznicowej. Dokupiłam jedynie samą zasłonkę i kółka. Pięć minut roboty i prysznic gotowy.

pomysł na prysznic3

W takim rozwiązaniu widzę same plusy i pewnie nie zdecyduję się już na tradycyjną kabinę, tylko w przyszłości postawię na prysznic z zasłonką:

  • Zasłonkę dużo łatwiej utrzymać w czystości. Nie ma zakamarków, uszczelek i innych trudno dostępnych miejsc, które kochają brud i pleśń.
  • Mam wannę!
  • Nowy wzór zasłonki nada nowego wyrazu łazience. Szukam czegoś fajnego, co pasowałoby kolorystycznie do łazienki, chociaż ta biała też daje radę.
  • Ciągle mogę korzystać z suszarki sufitowej.

pomysł na prysznicpomysł na prysznic2

Wiem, że nie u wszystkich ten pomysł się sprawdzi, ale może zainspiruje Was do znalezienia takiego miejsca w Waszej łazience, bo czasem naprawdę nie potrzeba wiele. Jeśli nie macie suszarki, a możecie wiercić w ścianie, to pewnie wystarczy zamontować drążek do zasłonki.

Pomysł idealnie nadaje się do małych łazienek, gdzie wybór prysznic czy wanna spędza sen z powiek. Do tego łatwo z niego zrezygnować a zasłonka nie zajmuje dużo miejsca. Miejsca w łazience nie ubyło, jedynie zrobiło się bardziej przytulnie.

pomysł na prysznic w małej łazience3

Mam nadzieję, że pomysł Wam się przyda i będziecie mogli z niego skorzystać. I koniecznie dajcie znać, prysznic czy wanna? 🙂

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close