Pomysł na przechowywanie ślubnych kart

przechowywanie kart ślubnych

Dziś po przerwie wracam z (po)ślubnym DIY. Tematów na ślubne wpisy mam jeszcze całkiem sporo, ale świąteczno-noworoczna atmosfera nie sprzyjała mi w ich tworzeniu. Cały czas jednak dostaję od Was pozytywny feedback odnośnie naszych pomysłów na zaproszenia, upominki dla gości i winietki. To bardzo miłe! I motywuje do tego by nie zapominać o tej blogowej kategorii ;).

Być może jestem sentymentalna, ale lubię wracać do zdjęć, kart z życzeniami i pocztówek. Dlatego też wszystkie karty z życzeniami, które dostaliśmy zostawiłam i przechowuję w ślubnym pudle. Sposób w jaki je zorganizowałam pokazywałam  na blogu przy okazji jednego z pomysłów na przechowywanie pocztówek.

Jak przechowywać karty z życzeniami?

Mogę się domyślać, że część z Was pomyśli „podziurawiła = zniszczyła”. Dla mnie nie stanowi to problemu, ważne jest, że wszystkie karty są razem, do każdej jest łatwy dostęp i można przeczytać życzenia, a jednocześnie nie zajmują dużo miejsca.

przechowywanie kart ślubnych 4

 Czego potrzebujemy?
  • kółko spinające – ja swoje kupiłam na Allegro, jeśli kart jest dużo to musi być dużej szerokości. Można też zrobić coś w formie albumu na dwóch kółkach, co będzie wygodniejsze przy jeszcze większej ilości kart,
  • dwie tekturki i papier ozdobny – do zrobienia okładek, ja je ozdobiłam w stylu nawiązującym do zaproszeń i księgi gości,
  • wstążka i klej magik

przechowywanie kart ślubnych 5

Jak zrobić okładkę?

Sposoby na oklejenie okładki, tekturki czy dowolnego innego kawałka papieru pokazywałam już na blogu dwa razy, dlatego odsyłam do tych wpisów, gdzie krok po kroku opisałam jak to zrobić:

Tekturki docięłam troszkę większe niż największa karta, którą dostaliśmy, a wstążka jest przyklejona do tylnej okładki, by się nigdzie nie zagubiła. Tekturowe napisy znajdziecie w internetowych sklepach z akcesoriami do scrapbookingu.

przechowywanie kart ślubnych 2przechowywanie kart ślubnych 3

Inne sposoby na przechowywanie kart:
  • wklejone do albumu na zdjęcia
  • przechowywane w ozdobnym pudełku

Mam nadzieję, że mój pomysł na przechowywanie ślubnych kart Was zainspiruje. Koniecznie dajcie znać jak Wy je przechowujecie i czy w ogóle zostawiacie takie ?

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close