Grudniowy Projekt Foto, czyli fotograficzne wyzwanie i drukowanie ulubionych zdjęć

porjekt-foto

Grudzień jest dla mnie magicznym miesiącem. Nastraja mnie refleksyjnie i pozwala trochę zwolnić, choć tegoroczny pełen jest niespodzianek. Po raz kolejny postanowiłam zatrzymać go na zdjęciach. Wydrukowanych, wklejonych do albumu, z opisem różnych wydarzeń i codziennych przyjemności. Nie ma nic przyjemniejszego niż usiąść po kilku latach i wrócić do tych chwil i przypomnieć sobie ulubioną kawę w świątecznym wydaniu czy bałagan podczas pieczenia i ozdabiania pierniczków 😀

Grudniowy Projekt Foto

Sam pomysł na stworzenie grudniownika, zrodził się w mojej głowie pod wpływem blogów scrapbookowych, gdzie zachwycam się Projectami Life. Już w zeszłym roku z zapałem zabrałam się za przygotowanie takiego albumu (o czym pisałam tutaj), ale… skończyłam go robić w listopadzie ;). Na dodatek zdjęć z samych Świąt w nim nie ma i prawie porzuciłam pomysł o przygotowaniu tegorocznej wersji. Ale, gdy obejrzałam edycję 2013 stwierdziłam, że jednak znów się skuszę.

Grudzień obfituje w wiele blogerskich fotograficznych wyzwań i to jest świetna okazja, by dodać do tego drukowanie zdjęć. Ja skusiłam się na fotograficzne wyzwanie u Doroty z bloga Kameralna i stwierdziłam, że bez sensu mieć te zdjęcia tylko w telefonie czy na Instagramie. Dlatego drukuję zdjęcia i z lekkim opóźnieniem, ale skrupulatnie uzupełniam.

Do wyzwania ciągle można dołączyć, więc zachęcam, bo bardzo lubię oglądać zdjęcia powstające na jego potrzeby. Moje zdjęcia możecie oglądać na Instagramie 🙂

porjekt-foto-2

Album

W tym roku nie przygotowałam sama bazy pod album, nie skusiłam się też na specjalne koszulki do Projectu Life. Kupiłam album klasyczny na wklejane zdjęcia i mam zamiar unikać nadmiernych ozdobników. Stawiam na maksymalny minimalizm.

Album wpadł w moje ręce w Biedronce, jest piękny i to dodatkowo motywuje mnie do regularnego drukowania zdjęć. Na dodatek karty w albumie dzielą na 3 części przekładki na płyty CD, dlatego wymyśliłam sobie, że ten album będzie grudniownikiem z kolejnych 3 lat. Wycięłam zdjęcia z zeszłego roku (tak, w listopadzie kończyłam zeszłoroczny grudniownik, po to by na początku grudnia, go zepsuć, a zdjęcia wkleić do nowego albumu :D) i nimi zapełniłam pierwszą część.

porjekt-foto-3

Dodatki

W tym roku rezygnuję z dodatków i ozdobników przyklejanych do zdjęć, ale chciałam by album miał jednak trochę innych charakter i podkreślał atmosferę Świąt. Wykorzystałam do tego karty zaprojektowane przez Kasię z bloga Antilight (u niej też możecie zobaczyć jak wygląda „prawdziwy” grudniownik). Każdy tydzień rozpoczynam od wklejenia takiej karty. I choć nie w każdym z nich mam 7 zdjęć, czasami jest ich mniej, czasem więcej, to taka chronologia mi odpowiada.

Drukowanie i wklejanie zdjęć

Na razie zdjęcia drukuję na domowej drukarce na papierze fotograficznym. Jakość może nie jak z laboratorium, ale jest bardzo przyzwoita i trwała. Serię z końcówki grudnia pewnie zlecę do wydruku razem z innymi zdjęciami, ale takie drukowanie na bieżąco motywuje do tego, by album uzupełniać regularnie. Zdjęcia do album wklejam za pomocą przezroczystych narożników i polecam ten sposób. Wyglądają jak przyklejone od spodu taśmą, a w żaden sposób nie narusza to ich struktury.

porjekt-foto

Dołączycie do mnie? 🙂

Najważniejsze na koniec! Kto do mnie dołączy? 🙂 Wiem, że już połowę grudnia mamy za sobą, ale ciągle nie jest za późno, a i tak najważniejsze będą zdjęcia robione podczas Świąt. Przyjemność z oglądania albumy za rok jest ogromna! Brak pomysłu na zdjęcia to żaden problem, bo dziewczyny przygotowały pomysły na świąteczne ujęcia:

To jak, skusicie się? 🙂

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close