Pomysły na przechowywanie w piwnicy i na strychu

image

Czas oczekiwania na moje M, w którym mogłabym wprowadzić wszystkie wymarzone organizacyjne rozwiązania, umilam sobie poszukiwaniami nowych pomysłów na zorganizowanie każdego pomieszczenia. Dziś po raz kolejny dzielę się z Wami organizacyjnymi inspiracjami. Tym razem skupiłam się na piwnicy i strychu.

Piwnica zawsze kojarzyła mi się ze składowiskiem rzeczy, które trudno wyrzucić, a dzięki temu znalezienie czegoś w tej małej przestrzeni związane było z wystawieniem połowy zawartości na korytarz. Dlatego moja piwnica będzie wyglądać inaczej!

Co w niej będzie?

1. OTWARTE PÓŁKI – a na nich przetwory w podobnych słoikach. To zawsze wygląda dobrze i smakowicie!

2. MĄDRZE WYKORZYSTANA PRZESTRZEŃ – z elementami dostosowanymi do krzywych ścian (albo spadzistego dachu na strychu). Podwieszane pudełka, które są świetne do przechowywania rzeczy rzadko potrzebnych.

image

3. HACZYKI I DRĄŻKI – do przechowywania pędzli, wałków do malowania i innych potrzebnych przy remontach narzędzi. A jak już nas pochłonie jakiś sport to pewnie znalazłoby się na nich miejsce na sprzęt.

4. PUDEŁKA I ETYKIETY – idealne byłyby plastikowe, bo w piwnicach bywa wilgotno, ale kartonowe też będą dobre. Oczywiście z etykietami, żeby było łatwo odkryć co chowają w środku.

Mam nadzieję, że dla Was też pomysły będą przydatne, a jeśli na dziś Wam mało inspiracji, to zajrzyjcie do poprzednich wpisów, gdzie znajdziecie pomysły na przechowywanie obuwia, organizację kuchni, szafki pod zlewem czy łazienki.

Źródła zdjęć: 1/2/3/4/5/6/7/8

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close