Sposób na błyszczące sztućce i szkło

image

Nie da się ukryć, że Święta to czas stołowania. A wygląd naszego stołu nie zależy od tego czy mamy nową, nieużywaną zastawę na specjalne okazje, czy wykorzystamy codzienną. Ona zawsze powinna lśnić.

imageimageimage

Pierwszym krokiem do lśniącego szkła jest usunięcie zacieków i osadu, szczególnie ze szklanek. Jak to zrobić pisałam Wam już jakiś czas temu tutaj.

Następny krok to polerowanie i pewnie każdy z Was kojarzy ten barmański patent z parowaniem. Tylko, że chuchanie do szklanki jest trochę niehigieniczne. A wystarczy garnek/czajnik/ czy miska z gorącą wodą, nad którą chwilę potrzymamy szklane naczynie. Do polerowanie idealnie nadają się ściereczki z mikrofibry. Błysk gwarantowany:)

imageimageimage

Sposób na błyszczące sztućce jest równie prosty. Do szklanki wlewamy gorącą wodę zostawiając ok. 1/5 szklanki puste. Dodajemy ocet i wkładamy sztućce na ok. 5 minut. Później polerujemy suchą ściereczką z mikrofibry.

O tym jak usunąć osad z łyżeczek też już pisałam, więc zapraszam do tego wpisu.

Na dziś to wszystko, ja zmykam szukać Mikołaja, bo zostawił u mnie swoją czapkę, więc może po nią wróci 😉

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

 • Niektórzy znajomi wiedzą, że jestem freakiem i z ‚zanieczyszczonego’ nie pijam/ nie jadam 😉

 • Paula Werner

  Hmmm… zainspirował mnie Twój post o pakowaniu prezentów, ale nie mam pojęcia jak zapakować prezenty, skąd wziąć takie nieduże kartoniki/pudełka nieozdobione?

  • Wszystko zależy od prezentu, ale ja zwykle wykorzystuję pudełka po czymś, np. po butach, a mniejsze, np. z jakiś kosmetyków, filiżanek czy kartony, w których dostaję internetowe przesyłki. Jeśli są z nadrukami to oklejam takie pudełko albo ostatecznym papierem, albo zwykłym białym czy szarym, żeby dobrze wyglądało po odpakowaniu. Pudełka kartonowe różnej wielkości można też kupić na poczcie, z tego co kojarzę są białe, nie wiem tylko czy nie mają logo poczty.

 • Muszę się w końcu zmobilizować i wykorzystać Twoje rady, bo od czasu do czasu można by wszystko doprowadzić do należytego porządku tak, by aż się błyszczało (co jak wiadomo w studenckim mieszkaniu nie dość, że nie zdarza się często to jeszcze stan ten nie utrzymuje się długo). 😉

 • Viola

  W sam raz dla perfekcyjnej Pani Domu (hmm albo Pana, bo czemu by nie xD) Najpierw muszę się uporać z odkurzeniem domu 😛

  Pozdrawiam!

 • Twoje rady na pewno się przydadzą podczas świąt : ) dzięki!

 • Anka

  kiedy najlepiej wyczyścić sztućce? W Wigilie czy może tydzień wcześniej?

  • Spokojnie można je wyczyścić wcześniej 😉

 • Marta M-M

  Czasem talerze czy sztućce po wyjęciu ze zmywarki (a już zawsze po myciu ręcznym i wyjęciu z ociekarki) mają zacieki, które strasznie mnie denerwują… Nie było tego w mieszkaniu rodziców. Nie wiem, czy to kwestia wody czy kiepskich środków myjących… Mam wrażenie, że sztućce z zaciekami, mimo umycia, cały czas są brudne :/

Close