Sposób na błyszczące sztućce i szkło

image

Nie da się ukryć, że Święta to czas stołowania. A wygląd naszego stołu nie zależy od tego czy mamy nową, nieużywaną zastawę na specjalne okazje, czy wykorzystamy codzienną. Ona zawsze powinna lśnić.

imageimageimage

Pierwszym krokiem do lśniącego szkła jest usunięcie zacieków i osadu, szczególnie ze szklanek. Jak to zrobić pisałam Wam już jakiś czas temu tutaj.

Następny krok to polerowanie i pewnie każdy z Was kojarzy ten barmański patent z parowaniem. Tylko, że chuchanie do szklanki jest trochę niehigieniczne. A wystarczy garnek/czajnik/ czy miska z gorącą wodą, nad którą chwilę potrzymamy szklane naczynie. Do polerowanie idealnie nadają się ściereczki z mikrofibry. Błysk gwarantowany:)

imageimageimage

Sposób na błyszczące sztućce jest równie prosty. Do szklanki wlewamy gorącą wodę zostawiając ok. 1/5 szklanki puste. Dodajemy ocet i wkładamy sztućce na ok. 5 minut. Później polerujemy suchą ściereczką z mikrofibry.

O tym jak usunąć osad z łyżeczek też już pisałam, więc zapraszam do tego wpisu.

Na dziś to wszystko, ja zmykam szukać Mikołaja, bo zostawił u mnie swoją czapkę, więc może po nią wróci 😉

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close