Świąteczna kawa z choinką

imageimageimage

Lubię kawę i lubię przygotowaną kawą wywoływać uśmiech na twarzy innych osób. W tym roku mam zamiar moich gości zaskoczyć kawą ozdobioną wzorem choinką. Może przyłączycie się do mnie? 🙂

Do narysowania choinki na kawie potrzebujemy:

  • kawy (najlepiej by miała brązową creme. Na caffe latte i innych, gdzie na górze mamy mleczną pianę, wzór szybko wsiąknie, dlatego lepsze jest np. cappuccino).
  • sosu czekoladowego (przepis niżej)
  • wykałaczek

Kroki:

  1. Zaczynając od dołu rysujemy sosem zygzak, zwężający się ku górze.
  2. Czystą wykałaczkę zanurzamy po środku w podstawie zygzaka i przeciągamy do góry. Powstaną nam gałęzie po obu stronach pnia.
  3. Czystą wykałaczkę wbijamy na zakończeniu każdej gałęzi i wyciągamy.
  4. Na czubku choinki możemy narysować kółko i wyciągając je kilka razy czystą wykałaczką zrobić gwiazdę.

I już możemy powalać na kolana 🙂

image

Sos czekoladowy do kawy musimy zrobić sami. Żaden z kupionych przeze mnie się nie nadawał, był za rzadki i się “topił”. Idealny sos do kawy jest przygotowany na bazie espresso i podobno pasuje tylko do cappuccino, czekolady na gorąco i mochy (ale kto by się tam przejmował, do kawy zalanej mlekiem też pasuje;))

Potrzebujemy:

  • 30 ml espresso
  • ciemną czekoladę w proszku (ja na 30 ml espresso zużyłam dwie saszetki rozpuszczalnej czekolady po 25 g)
  • buteleczka z dziubkiem lub inny pojemnik do przechowywania sosu. Ponieważ nie miałam buteleczki sos zrobiłam w szklance, a do ozdabiania nabierałam go do strzykawki ze względu na idealną końcówkę 🙂

Smacznego!

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close