Przydatne pamiątki z wakacji i podróży

pamiątki z wakacji

Jakie pamiątki z wakacji przywieźć, żeby były przydatne, ładne i niepowtarzalne? Podczas każdej, nawet krótkiej, podróży się nad tym zastanawiam, a ostatnie poszukiwania pamiątek sprawiły, że postanowiłam stworzyć listę przydatnych pamiątek z wakacji. Sama staram się mocno ograniczyć ilość przywożonych drobiazgów, szczególnie powstrzymuję się przed kupnem kolejnych kurzołapek. Kiedy byłam dzieckiem, to właśnie one były tymi najważniejszymi pamiątkami.

Teraz stałam się dużo bardziej wybredna, szukam rzeczy oryginalnych, a o to, szczególnie nad polskim morzem, trudno. Być może to kwestia pamiątek, które już posiadam i nie chcę powtarzać ich funkcjonalności, ale niezwykle trudno znaleźć coś unikalnego, co po prostu trzeba mieć!

Jakie są przydatne pamiątki z wakacji i podróży?

Lista bardzo subiektywna, ale liczę, że w komentarzach podzielicie się pomysłami na unikalne pamiątki, które warto ze sobą przywieźć i bez których nie wyobrażacie sobie powrotu z wakacji. Mi przede wszystkim zależy na tym, by wracać z rzeczami, których będę używać i codziennie będą przywracać mi wakacyjne wspomnienia.

Biżuteria

Chyba nie ma dla mnie piękniejszych a zarazem bardziej pragmatycznych pamiątek niż biżuteria. Praktycznie z każdych wakacji przywoziłam przynajmniej kolczyki i to dzięki nim zawsze mogę przypomnieć sobie beztroskie wakacyjne chwile.

Ubrania i dodatki

Właśnie z myślą o takiej pamiątce wybierałam się nad morze, ale zakupy ubraniowe nie należą do moich ulubionych, więc ostatecznie odpuściłam. Zresztą teraz kupowanie ubrań, które miałyby być przydatne dłużej i tak nie ma sensu ;).

Tkaniny / pościel / poduchy

Ten punkt mam zamiar wprowadzić przy okazji następnych podróży. Myślę, że używanie takich pamiątek na co dzień będzie najlepszym wspomnieniem.

Nietypowe kwiaty doniczkowe

Kwiatów nigdy za dużo, a już w szczególności takich, które są u nas trudno dostępne. Pewnie w moim przypadku nie byłaby to zbyt trwała pamiątka, ale zawsze warto spróbować.

Zdjęcia

Najwspanialsze pamiątki, które nigdy mi się nie znudzą i zawsze przywożę ich ogromne ilości!

Regionalne jedzenie i przyprawy

Bo zawsze dobrze zjeść coś pysznego :).

Kubki, filiżanki, talerze, miseczki

Ale tylko wyjątkowe i kupione wtedy, kiedy wiemy, że się przydadzą i będziemy ich używać.

Breloczki do kluczy

Mimo że w pierwszej chwili kojarzą mi się z kiczem, to mam kilka wakacyjnych breloczków i nawet codzienne otwieranie drzwi miło mi się kojarzy, a przecież przede wszystkim o to chodzi w pamiątkach.

Pocztówki

Zbieram i zawsze je kupuję, więc na mojej liście muszą być, ale nie jest to pamiątka, która zawsze będzie przydatna.

Magnesy na lodówkę

Kiedy spytałam Was na Instagramie jakie wakacyjne pamiątki przywozicie, najczęściej pojawiały się właśnie magnesy na lodówkę. I sama też dosyć często je kupowałam, choć niestety nie przetrwały próby czasu. Tym razem też się za nim rozglądałam, ale żaden nie był na tyle wyjątkowy, bym się na niego skusiła.

Często też nietypowe zakupy okazują się najlepszą pamiątką. Wakacje w Grecji najczęściej wspominam używając plastikowego etui na plastry (najbardziej pragmatyczna pamiątka!), a statyw do aparatu przypomina mi o pobycie w Toruniu. Śmiejemy się, że z  wakacji we Władysławowie, najważniejszą pamiątką jest termostat, który padł podczas wyjazdu ;).

A Wy na jakie pamiątki stawiacie? Koniecznie napiszcie, które pragmatyczne wspomnienia są według Was najwspanialsze?

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close