Rajstopy w domu – 10 niecodziennych zastosowań

rajstopy-w-domu-2

Jeśli właśnie poszło Wam oczko w rajstopach i macie zamiar je wyrzucić, to wstrzymajcie się chwilę. Może okazać się, że są Wam bardzo potrzebne! Dziś zebrałam dla Was 10 niecodziennych sposobów na wykorzystanie rajstop w domu. Mam nadzieję, że okażą się przydatne!

1. Do poszukiwania małych przedmiotów

Zagubiony kolczyk, oczko z pierścionka i inne drobne przedmioty z łatwością można odnaleźć przy pomocy odkurzacza i starych rajstop.Wystarczy założyć stopę rajstop na wylot rury od odkurzacza, nogawkę przymocować gumką recepturką i odkurzać. Zgubiony przedmiot zatrzyma się na filtrze. Mój odkurzacz ma już taką specjalną końcówkę, ale pamiętam czasy poszukiwań motylków do kolczyków właśnie tym sposobem.

2. Do nabłyszczania skórzanych butów

Wypastowane buty będą się pięknie błyszczały, kiedy wypolerujemy je kawałkiem rajstopy. Pisałam już o tym przy okazji wpisu: jak wyczyścić buty. Uwielbiam ten sposób!

3. Do polerowania luster i szyb

Tutaj rajstopy działają podobnie jak przy polerowaniu butów. Żadnych smug i paprochów.

4. Można z nich zrobić zapachowe woreczki

Najszybszy sposób na zrobienie zapachowych saszetek to użycie jako woreczka stopy od rajstop. Wystarczy wsypać liściastą herbatę z kilkoma kroplami olejku zapachowego. Zresztą o pachnących saszetkach pisałam Wam na początku blogowania, pamiętacie? 🙂

5. Zapobiegnie brudzeniu się szczotki do włosów

Jeśli nie lubicie czyścić szczotek do włosów, to ten patent może się bardzo przydać. Wystarczy wyciąć kawałek rajstopy i naciągnąć na świeżo umytą (lub nową) szczotkę. By przepchnąć rajstopy przez włosie szczotki można pomóc sobie wsuwką lub grzebieniem. Gdy się zabrudzi ściągamy i szczotka czysta w kilka sekund.

6. Do przechowywania cebuli

Przechowywanie cebuli w rajstopach zapewni swobodny dopływ powietrza, dzięki czemu dłużej zachowaj świeżość. Cebule wkładamy do nogawki i nad każdą z nich zawiązujemy supeł. W razie potrzeby możemy odciąć cebulę od pozostałych.

7. Odkurzanie pod lodówką

Podłoga pod lodówką, to zazwyczaj miejsce trudno dostępne do czyszczenia, a rajstopy świetnie łapią kurz i brud, dlatego można z nich wykonać specjalny czyścić. Rajstopy zwijamy w kulkę i przyczepiamy gumką recepturką, np. do patyka czy długiej linijki.

8. Organizacja papierów do pakowania

Jeden ze sposobów na przechowywanie ozdobnych papierów, to wsunięcie rolki do odciętej nogawki rajstop. Dzięki temu nie będą się rozwijać, a taki pokrowiec uchroni przed podarciem i zniszczeniem.

9. Porządek w walizce

O rolowaniu ubrań jako najlepszym sposobie pakowania ubrań już pisałam, ale nie wspominałam, że można je włożyć do odciętych nogawek rajstop, dzięki czemu nie będą się rozwijać.

10. Pachnący olejek do kąpieli

Naturalny sposób na pachnącą kąpiel. Wysuszone i zmielone skórki z cytryny lub pomarańczy wsypujemy do odciętej stopy ze starych rajstop. Robimy supeł, a woreczek przygotowany w ten sposób zawieszamy pod kranem, tak by przelewał się przez niego strumień wody. Taki woreczek można też użyć jako naturalny peeling.

To tyle ode mnie. Dorzucicie jakieś zastosowania od siebie?

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close