Rodzinny kalendarz na grudzień 2016 do wydrukowania

kalendarz-grudzien-2016

Od tygodnia podpytujecie mnie kiedy i czy pojawi się rodzinny kalendarz na grudzień do wydrukowania. Bardzo mnie cieszy to, że stał się on częścią Waszego życia. My już totalnie się od niego uzależniliśmy. I choć każde z nas prowadzi swój osobisty kalendarz, to takie rodzinne plany są naszym rytuałem i przy dużej ilości spraw na głowie, eliminują mnóstwo niedomówień. Grudzień to czas specjalnych i wyjątkowych planów. Mimo że to koniec roku, to zadań nam nie ubywa. Ale najważniejsza sprawa wpisana w kalendarz – urlop.

Mam nadzieję, że w tym ostatnim miesiącu tego roku Wy też skorzystacie z rodzinnego kalendarza. A jeśli macie wątpliwości, to przypominam co w nim znajdziecie :).

Co zawiera kalendarz na grudzień?

W kalendarzu znajdziecie 5 różnych pól:

  • Najbardziej podstawowy, to widok całego miesiąca. My tutaj planujemy stałe wydarzenia w miesiącu, takie które wiążą się z konkretnym terminem nieulegającym zmianie.
  • Tygodniowe rytuały, to miejsce na wpisanie powtarzalnych czynności, np. treningi czy rodzinne atrakcje jak wspólne filmowe wieczory.
  • Ważne sprawy, to miejsce na wpisanie zadań, które chcielibyśmy zrealizować w najbliższych dniach, jednak jeszcze bez konkretnego terminu, ale też miejsce na przyklejenie post-itów na różne zapiski, zostawianie wiadomości czy listę zakupów.
  • Do tego plan posiłków na 31 dni. Zazwyczaj planuję je na arkuszu, który udostępniałam Wam we wpisie o planowaniu posiłków albo w swoim kalendarzu, ale są dni, kiedy zupełnie nie mam czasu do nich zajrzeć. A to rozwiązanie ostatnio sprawdza mi się najlepiej. W jednym miejscu z  kalendarzem zawsze mam plan pod ręką.
  • Jest też miejsce na oznaczenie kolorów przypisanych do każdego członka rodziny lub rodzaju aktywności.

kalendarz-grudzien-2016-podglad

W czym mi pomaga rodzinny kalendarz?
  • ogarniam wszystkie wydarzenia w miesiącu. One czasem się zmieniają, ale wiem co mnie czeka, na jakie obowiązkowe sytuacje muszę być gotowa i jak mogę do nich dołożyć rzeczy, które chciałabym zrobić a niekoniecznie są pilne;
  • robimy ten plan wspólnie z mężem, zapisując również nasze osobiste plany, a wspólne planowanie ma moc;
  • mam spisane obiady w widocznym miejscu, razem z innymi tematami na dany miesiąc/tydzień;
  • spokojna głowa, że wszystko jest do ogarnięcia mimo gorszych dni, kiedy nic się nie układa.

kalendarz-grudzien-2016-2

Jak wydrukować kalendarz?

Ze względu na dużą ilość informacji, które można zawrzeć w kalendarzu, przygotowałam go w dość dużym rozmiarze. Plik PDF to kalendarz podzielony na dwie części A4, który łatwo skleić do formatu A3. Kalendarz jest w neutralnych kolorach, po to by nic nie zaciemniało najważniejszych dla Was informacji. Można dodać swoje ulubione barwy, przypisać je członkom rodziny lub zadaniom.

To już ostatni rodzinny kalendarz w tym roku. Zastanawiam się co z tą serią wpisów dalej. Czy powinny pojawiać się tak jak do tej pory, czy może wprowadzić jakieś zmiany w samym kalendarzu? Co myślicie? Te posty powstają dla Was, więc chętnie wysłucham Waszych rad 🙂 

I życzę Wam pięknego planowania w grudniu!

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close