Rodzinny kalendarz na wrzesień 2016 do wydruku

rodzinny kalendarz na wrzesień

Ostatnio, gdzie nie spojrzę, to wszędzie widzę słowo „jesień”. Wszyscy się już na nią szykują, planują, a ja się zastanawiam gdzie to lato i czy przypadkiem nie mogę cofnąć się o 3 miesiące. Bardzo nie mam ochoty na jesień i zimę, ale chyba najwyższa pora się z tym pogodzić i dobrze te pory roku wykorzystać. To też znak, że kolejny miesiąc zbliża się wielkimi krokami, więc przybywam do Was z rodzinnym kalendarzem na wrzesień. Tym razem przygotowałam też drugą wersję, z czarnymi liniami, bo wiem, że na laserowych drukarkach poprzednia wersja źle się drukowała (dajcie znać czy teraz jest lepiej!).

Przed nami we wrześniu mini wakacje, które będą realizacją kolejnego punktu z wakacyjnej listy celów. Nie mogę się doczekać! Mam też cichą nadzieję, że wrzesień nie minie mi tak szybko jak lipiec i sierpień, i będę mogła mocniej cieszyć się codziennością.

Co zawiera rodzinny kalendarz?

W kalendarzu znajdziecie 5 różnych pól:

  • Najbardziej podstawowy, to widok całego miesiąca. My tutaj planujemy stałe wydarzenia w miesiącu, takie które wiążą się z konkretnym terminem nieulegającym zmianie.
  • Tygodniowe rytuały, to miejsce na wpisanie powtarzalnych czynności, np. treningi czy rodzinne atrakcje jak wspólne filmowe wieczory.
  • Ważne sprawy, to miejsce na wpisanie zadań, które chcielibyśmy zrealizować w najbliższych dniach, jednak jeszcze bez konkretnego terminu, ale też miejsce na przyklejenie post-itów na różne zapiski, zostawianie wiadomości czy listę zakupów.
  • Do tego plan posiłków na 31 dni. Zazwyczaj planuję je na arkuszu, który udostępniałam Wam we wpisie o planowaniu posiłków albo w swoim kalendarzu, ale są dni, kiedy zupełnie nie mam czasu do nich zajrzeć. A to rozwiązanie ostatnio sprawdza mi się najlepiej. W jednym miejscu z  kalendarzem zawsze mam plan pod ręką.
  • Jest też miejsce na oznaczenie kolorów przypisanych do każdego członka rodziny lub rodzaju aktywności.

kalendarz na wrzesień

 

kalendarz na wrzesień 2016

 

W czym mi pomaga rodzinny kalendarz?
  • ogarniam wszystkie wydarzenia w miesiącu. One czasem się zmieniają, ale wiem co mnie czeka, na jakie obowiązkowe sytuacje muszę być gotowa i jak mogę do nich dołożyć rzeczy, które chciałabym zrobić a niekoniecznie są pilne;
  • robimy ten plan wspólnie z mężem, zapisując również nasze osobiste plany, a wspólne planowanie ma moc;
  • mam spisane obiady w widocznym miejscu, razem z innymi tematami na dany miesiąc/tydzień;
  • spokojna głowa, że wszystko jest do ogarnięcia mimo gorszych dni, kiedy nic się nie układa.
Jak wydrukować kalendarz?

Ze względu na dużą ilość informacji, które można zawrzeć w kalendarzu, przygotowałam go w dość dużym rozmiarze. Plik PDF to kalendarz podzielony na dwie części A4, który łatwo skleić do formatu A3. Kalendarz jest w neutralnych kolorach, po to by nic nie zaciemniało najważniejszych dla Was informacji.

Mam nadzieję, że ten rodzinny kalendarz sprawdzi się również u Was. Jeśli zdecydujecie się go wydrukować, koniecznie dajcie mi o tym znać, oznaczając na facebooku i instagramie @niebalaganka i dodając #rodzinnykalendarzniebalaganki. Nie ma dla mniej lepszej motywacji niż znak od Was, że korzystacie z materiałów, które przygotowuję :). Pięknego sierpnia Wam życzę!

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close