Szkoła prasowania: męska koszula z długim rękawem

imageimageimageimageimageimageimage

Witajcie Kochani! Dziś niezbędnik zarówno kobiet i mężczyzn, czyli prasowanie męskiej koszuli z długim rękawem. Każdy prawdziwy mężczyzna powinien wiedzieć jak to zrobić, ale też każda kobieta powinna wiedzieć jak dobrze wyprasować koszulę swojemu mężczyźnie. A ta wiedza przyda się też przy prasowaniu damskich koszul 🙂

Czego potrzebujemy?:

  • żelazko z pojemnikiem na wodę i generatorem pary. Użyj wody destylowanej, może być to woda zapachowa, ale wtedy zadbajmy o to, by był to męski zapach:)
  • deska do prasowania, jak pewnie wiecie ja deski nie mam i na niej koszuli nie prasowałam, ale w przypadku koszuli na desce będzie dużo wygodniej
  • ręcznik zwinięty w rulon (najlepiej bez haftów i innych ozdobników w neutralnym kolorze) albo specjalna deska do rękawów
  • wygnieciona koszula, ważne by miała rozpięte wszystkie guziki, także przy mankietach

Kroki:

  1. Zaczynamy od prasowania kołnierzyka od wewnętrznej strony od kandów do środka, następnie w podobny sposób prasujemy stronę zewnętrzną kołnierzyka. Następnie prasujemy barki koszuli. Gdy mamy deskę, to jeden bark zakładamy na ostro zakończony koniec deski. Prasujemy i tak samo postępujemy z drugim barkiem. Gdy deski nie mamy układamy na płasko materiał i po kawałku prasujemy barki. Możemy tu pomóc sobie ręcznikiem, wypychając nim bark.
  2. Następnie przechodzimy do mankietów. I tu podobnie najpierw prasujemy wewnątrz od kantów do środkach, a następnie zewnątrz w podobny sposób. Omijamy guziki.
  3. Prasujemy rękaw od danego mankietu. Dokładnie go rozkładamy i wygładzamy, żeby nie zaprasować zagnieceń materiału pod spodem. Zaczynamy od środka, czyli mniej więcej na wysokości łokcia i najpierw prasujemy w kierunku barku, a później w kierunku mankietu. Staramy się nie zrobić kantów. Przesuwamy trochę materiał, żeby wyprasować szef od spodu.
  4. Wkładamy ręcznik do rękawa i prasujemy jego górną część (czyli tu gdzie moglibyśmy mieć kant). Dzięki temu nie porobią nam się inne zagniecenia i łatwo wyprasujemy to problematyczne miejsce:)
  5. Na koniec zabieramy się za przód i tył koszuli. Na desce można ułożyć część przodu bez guzików tak, by kant pokrywał się z brzegiem deski. Tu zaczynamy od góry i prasujemy do dołu. Po wyprasowaniu połowy przodu przesuwamy koszulę, prasujemy część tyłu, znów przesuwamy, prasujemy kolejną część tyłu, przesuwamy i na koniec prasujemy przód z guzikami. Miejsce między nimi również wyprasujemy bez problemu.

Koszulę wieszamy na wieszaku i zapinamy guzik przy kołnierzyku i przynajmniej trzeci lub czwarty.

Podczas prasowania powinien być włączony generator pary, to bardzo ułatwia prasowanie. Jeśli na koszuli są jakieś zagniecenia, z którymi nie możecie sobie poradzić to spryskajcie je wodą.

Jeśli chodzi o moje rady, to tyle. A Wy znacie jakieś tricki ułatwiające prasowanie męskich koszul?

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close