Uwaga goście: ekspresowe sprzątanie łazienki

Znacie to uczucie, gdy dzwonią znajomi i mówią, że będą u Was za 15 minut, a w domu panuje, delikatnie mówiąc, rozgardiasz? Nie wiecie za co się złapać, więc łapiecie się za wszystko, a zegarek jakby przyśpieszył. W takich chwilach najważniejsza jest strategia i dobre rozplanowanie zadań. Szybkie sprzątanie zaczynamy od łazienki, bo tu najłatwiej o wpadkę.

Zaczynamy od toalety – rozprowadzamy środek czyszczący i dajemy mu czas na działanie wykonując pozostałe czynności.

Kabina prysznicowa – zamykamy drzwi lub rozsuwamy zasłonkę (co z oczu to z serca!:))

Wycieramy lustro – nasi goście muszą się przecież dobrze widzieć.

Trzymamy się też zasady od góry do dołu i od lustra przechodzimy do umywalki. Wystarczy ją przetrzeć i wymienić mydło.

Wymieniamy też ręczniki na świeże. Mokre i brudne nie będą o nas dobrze świadczyć.

Na koniec czyścimy toaletę. I łazienka jest gotowa do przyjęcia gości!


Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

  • Kasia Janicka

    Aniu czy mogłabyś przygotować wpis o Twoim sposobie na kabinę prysznicową? Żaden z wyprobowanych do tej pory ‚wspaniałych’ preparatów nie czyni cudów, nie mam chwilami siły …. 🙁

  • Czasami ekspresowe sprzątanie łazienki przypomina walkę o życie. Zrozumieją wszyscy którzy przypomnieli sobie o niej na 5 min przed przyjazdem gości.

  • Agata Two

    To co podoba mi się na zdjęciu to przede wszystkim minimalizm. Ja od jakiegoś czasu walczę z nadmiarem rzeczy także w łazience: oddaję, sprzedaję, wyrzucam ale idzie opornie. W przypadku łazienki mogę polecić filtr prysznicowy firmy FITaqua – ułatwia sprzątanie ponieważ odkamienia wodę i kamień nie osadza się na armaturze i kabinie.

Close