Uwaga goście: ekspresowe sprzątanie pokoju dziennego

jak szybko posprzątać salon

Kolejnym punktem na mapie szybkiego sprzątania przed niespodziewanymi gośćmi jest pokój dzienny. To zazwyczaj tu ich przyjmujemy, dlatego wypadałoby, by mieli gdzie usiąść 🙂 Ogarnięcie pokoju dziennego to pikuś w porównaniu z łazienką!

Kroki:

1. Zbieramy gazety, książki, ubrania, kubki i odkładamy na miejsce a jeśli tego miejsca nie mamy to gazety i książki zbierzmy razem, ubrania wynieśmy do innego pokoju, a kubki wstawmy do zlewu. Stolik kawowy lub stół muszą być wolne!

W komentarzach do ekspresowego sprzątania łazienki pisaliście, że przydałby się duży kosz, w który można wrzucić wszystkie niepotrzebne rzeczy. Jeśli tylko macie miejsce, by taki wstawić czy to w salonie, czy w łazience, to myślę, że to świetne rozwiązanie, które pozwoli chwilowo zaoszczędzić dużo czasu.

2. Wycieramy kurz z telewizora i ekranu komputera. Elektronika przyciąga kurz najmocniej i na niej najbardziej go widać, dlatego dobrze mieć pod ręką zwykłą ściereczkę, by się go prędko pozbyć.

3. Poprawiamy poduszki, żeby nie były klapnięte.

4. Zadbajmy o to by dywanik równo leżał, a zasłonki i firanki prosto wisiały.

5. Na koniec szybkie wietrzenie, dzięki któremu świeżość uderzy gości już od progu 🙂

Źródło zdjęcia: klik

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

  • Joanna

    Trzeba solidnie ostrą ściereczką wyszorować muszlę pod rantem, bo tam się gromadzi kamień a w nim mocz i to bardzo śmierdzi.

  • Rojal

    U mnie największą bolaczką podczas sprzątania są dywany – sama zawsze spędzam nad nimi masę czasu! Chociaż od jakiegoś czasu, gdy już faktycznie dzieci upaćkają je strasznie, wysyłam do kliniki dywanów na czyszczenie (mam ją obok siebie we wrocławiu) i problem znika, przynajmniej an chwilę, bop dzieciaki nie próżnują ;/

Close