Uwaga goście: ekspresowe sprzątanie pokoju dziennego

Kolejnym punktem na mapie szybkiego sprzątania przed niespodziewanymi gośćmi jest pokój dzienny. To zazwyczaj tu ich przyjmujemy, dlatego wypadałoby, by mieli gdzie usiąść 🙂 Ogarnięcie pokoju dziennego to pikuś w porównaniu z łazienką!

Kroki:

1. Zbieramy gazety, książki, ubrania, kubki i odkładamy na miejsce a jeśli tego miejsca nie mamy to gazety i książki zbierzmy razem, ubrania wynieśmy do innego pokoju, a kubki wstawmy do zlewu. Stolik kawowy lub stół muszą być wolne!

W komentarzach do ekspresowego sprzątania łazienki pisaliście, że przydałby się duży kosz, w który można wrzucić wszystkie niepotrzebne rzeczy. Jeśli tylko macie miejsce, by taki wstawić czy to w salonie, czy w łazience, to myślę, że to świetne rozwiązanie, które pozwoli chwilowo zaoszczędzić dużo czasu.

2. Wycieramy kurz z telewizora i ekranu komputera. Elektronika przyciąga kurz najmocniej i na niej najbardziej go widać, dlatego dobrze mieć pod ręką zwykłą ściereczkę, by się go prędko pozbyć.

3. Poprawiamy poduszki, żeby nie były klapnięte.

4. Zadbajmy o to by dywanik równo leżał, a zasłonki i firanki prosto wisiały.

5. Na koniec szybkie wietrzenie, dzięki któremu świeżość uderzy gości już od progu 🙂

 

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close