Wakacyjne wyzwania. 10 kreatywnych rzeczy, których chcę się nauczyć i zrobić

wakacyjne wyzwania

Lato jest moją ulubioną porą roku (pewnie dlatego że właśnie wtedy mamy urodziny ;)). Zawsze wtedy wzrasta moja kreatywności, powstają najlepsze projekty i każdy wychodzi tak jak sobie wyobrażałam. W ostatnich dniach starałam się zapisać wszystkie pomysły na zrobienie ciekawych rzeczy, które przyszły mi do głowy. Z założenia mają nie być trudne w realizacji i pozwolić mi spędzić ten czas tak jak lubię najbardziej. A do tego nastawić się bardzo pozytywnie!

Mam nadzieję, że moja lista zachęci Was do stworzenia własnych, a może dołączycie do któregoś z moich wyzwań :).

10 moich kreatywnych wakacyjnych wyzwań:

1. Podszkolić się z szycia

Dwa lata temu spełniłam jedno ze swoich marzeń – kupiłam maszynę do szycia. Przydaje się, ale ostatni raz używałam jej chyba w zeszłym roku, a moje umiejętności dalekie są od przeciętnych. Mam jednak kilka pomysłów na szyciowe DIY i chciałabym je połączyć z nauką szycia.

2. Zaplanować spontaniczny urlop

Śmiesznie to brzmi, ale planowanie na daleki termin obecnie się nie sprawdza, więc zostaje tylko zaplanowanie czegoś spontanicznego. Mam nadzieję, że odnajdę się w takiej sytuacji, bo wszystkie wyjazdy uwielbiam planować z wyprzedzeniem.

wakacyjne-wyzwania

3. Codziennie fotografować

Bardzo lubię robić zdjęcia, zarówno te na bloga jak i do rodzinnego albumu, ale ostatnio zbyt często myślę sobie „Chwilo trwaj! Nie będę psuć cię szukaniem idealnego ujęcia”. A później żałuję. Wakacje są idealną pora by nadrobić wszystkie zdjęciowe zaległości i pokonać zdjęciowe lenistwo.

4. Zapisać się na kurs fotografii

A jak już będę robić zdjęcia, to chciałabym żeby były coraz lepsze. Mam wrażenie, że wszystko co mogłam wczytać i spróbować samodzielnie zrobiłam, a ciągle chciałabym by były piękniejsze :). Taki kurs na pewno zmobilizowałby mnie do próbowania nowych rzeczy, a tylko to zapewni mi odpowiedni rozwój.

5. Stworzyć przynajmniej jeden scrapbookowy album

Moja scrapbookowa pasja poszła ostatnio w odstawkę, ale zatęskniłam. Chciałabym w końcu zrobić prawdziwy album na zdjęcia. Taki od początku do końca po mojemu, z taśmami, napisami, ozdobami, ale jednocześnie minimalistycznie.

6. Poeksperymentować z tabletem graficznym

Mój mąż spędzając przy nim niewiele czasu potrafi wyczarować cuda, a ja mam wtedy ochotę stworzyć własne. Z dnia na dzień jednak odsuwam to na bliżej nieokreśloną przyszłość. A mogłabym chociaż spróbować!

wakacyjne wyzwania

7. Zrobić mały remont w moim pokoju w rodzinnym domu

Bardzo pasuje do nastolatki, ale już do młodego małżeństwa niekoniecznie. A bywamy tam z mężem dosyć regularnie i już mocno potrzebujemy zmiany. Te małe wprowadziliśmy wcześniej, teraz pora na trochę większe. Mam nadzieję, że przy okazji przygotuję kilka remontowych wpisów i małych metamorfoz.

8. Przygotować bloga do zmian

Na metamorfozę czeka też blog, ale na razie nie będę Wam zdradzać więcej 🙂

9. Nauczyć się piec przecudnie wyglądających słodkości

Przeglądam mój zestaw książek z przepisami, wzdycham na widok tych słodkości, a później odstawiam książki na półkę. I tak już od roku. Ostatnio miałam próbę, która się nie powiodła, ale za to narobiłam sobie chęci na zrobienie makaroników. Myślicie, że warto się w nie bawić?

wakacyjne-wyzwania-1

10. Spróbować swoich sił na Vine

Kasia mnie namówiła, ja się nastawiłam i już niedługo ruszam. Na pewno dam Wam znać 🙂


Realizację mojej listy postaram się relacjonować Wam na Instagramie. Kto dołączy do akcji ze swoimi wyzwaniami? 🙂

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close