Jak pamiętać o urodzinach i innych ważnych datach?

jak pamiętać o urodzinach

Uwielbiam celebrować wszystkie ważne daty, urodziny, imieniny, rocznice. Nawet chwila poświęcona na świętowanie takiej okazji jest miłym akcentem i niezastąpionym poprawiaczem humoru. Warunek jest jeden – trzeba o nich pamiętać. Niestety na co dzień nie jest to takie łatwe, szczególnie gdy gonią nas inne ważne terminy. Pewnie nie tylko mi zdarzyło się w ostatniej chwili przypomnieć sobie o urodzinach znajomych (albo zupełnie o nich zapomnieć) a Facebook też nie powie nam o wszystkim.

Przez długi czas myślałam, że wystarczy wpisać je do kalendarza i przecież dzięki temu będę pamiętać. I prawie się to sprawdzało. Ale wraz z nowym kalendarzem trzeba było wszystko przepisać i zaplanować od nowa. Przynajmniej raz do roku powtarzanie tej samej czynności, a do tego i tak trzeba się pilnować, by nie przypomnieć sobie o tej ważnej dacie w ostatniej chwili. Dlatego dziś dzielę się z Wami sposobem, który jest dla mnie nie do zastąpienia.

Jak pamiętać o urodzinach i ważnych datach?

Nie powinno Was zdziwić to, że mój sposób jest elektroniczny – wspólny kalendarz online dla całej rodziny. Taką opcję ma zwyczajny Kalendarz Google, z którego korzystam na co dzień. Można w nim tworzyć różne kalendarze, np. osobiste czy związany z pracą. My oprócz tych typowych mamy kalendarz „Ważne daty Państwa Legenza”, w którym wpisane są wszystkie urodziny, imieniny i rocznice. Obydwoje mamy do niego taki sam dostęp i w takim samym zakresie możemy ingerować w to, co się tam znajduje.

jak-pamiętać-o-ważnych-datach-2

Jak to przygotować taki kalendarz?
  1. Na stronie Kalendarza Google w pasku po lewej stronie znajduje się zakładka Moje kalendarze. W opcjach wybieramy Utwórz nowy kalendarz.
  2. Tworzymy nazwę kalendarza i w polu Udostępnij określonym osobom wpisujemy adres mailowy osoby, z którą chcemy dzielić kalendarz oraz zmieniamy Ustawienia uprawnień na Może wprowadzać zmiany oraz zarządzać udostępnianiem.
  3. Klikamy Utwórz kalendarz i ta część gotowa!
  4. Teraz trzeba dodać wydarzenia do kalendarza. Tutaj ważne jest by wybrać opcję powtarzania i ustawić ją co rok bez terminu końcowego.
  5. Na sam koniec ustawiamy przypomnienie. Najlepiej dwa: jedno około tydzień przed a drugie np. dzień przed. Wtedy jest 100% pewność, że o nim nie zapomnimy.
Jakie są zalety?
  • nie musimy pamiętać i pilnować kalendarza
  • możemy z niego korzystać na telefonie i wszystkie powiadomienia zadziałają bez konieczności ustawiania ich dodatkowo
  • możemy uzupełniać wydarzenia od razu, gdy się o nich dowiemy
  • automatyczne przypomnienie pojawi się na tyle wcześniej, że na pewno zdążymy się przygotować
  • już nigdy nie zapomnimy o ważnych dla nas datach

Korzystam z tego systemu od ponad roku i dzięki temu nie zapominam, a jednocześnie nie stresuję się, że o czymś ważnym zapomnę. Bardzo polecam Wam ten system!

Urodzinowa przypominajka DIY

Mam też drugą wizualną propozycję i myślę, że coś podobnego kiedyś pojawi się w moim domu.

jak pamiętać o urodzinach

Ten projekt znajdziecie na blogu Kasi Twoje DIY wraz z opisem krok po kroku jak go wykonać. Bardzo mi się podoba, ale na razie nie mam miejsca na zawieszenie takiej tabliczki, bo już bym robiła. Musiałam Wam jednak o nim wspomnieć, byłby świetnym uzupełnieniem elektronicznego kalendarza, ale też cudownym dodatkiem do domu.

A Wy jaki macie system pamiętania o ważnych datach? Zdarza Wam się o nich zapominać czy są tak ważne, że nigdy nie wylatują z głowy? 🙂

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close