Jak wyczyścić stopę żelazka?

Witajcie Kochani! Wszystkim nam zdarzają się prasujące wpadki, jakieś przypalenie (na szczęście w moim przypadku nic na tym nie ucierpiało, a ja mogłam przygotować posta:)) i stopie żelazka będzie daleko do ideału. Dlatego chciałam Wam pokazać, moim zdaniem jedyny skuteczny i bezinwazyjny sposób na jej wyczyszczenie:)

Pewnie słyszeliście o sposobie z solą. Wysypujemy na kartkę papieru sól prasujemy i cały brud znika. U mnie nigdy to nie działało. Tym razem jednak też postanowiłam spróbować i ku mojemu zdziwieniu trochę pomogło. Ale odpadł tylko kawałek a dalej ani drgnęło.

Dla porównania pierwsze zdjęcie od góry to żelazko przed czyszczeniem. Drugie po czyszczeniu solą, ostatnie po czyszczeniu moim sposobem 🙂

Potrzebne będą:

  • Pół szklanki octu
  • dwie łyżeczki soli

Kroki:

  1. Do garnuszka wlewamy ocet i wsypujemy sól, podgrzewamy do całkowitego rozpuszczenia soli
  2. Róg gąbeczki moczymy w gorącym occie i “myjemy”. Uważamy, żeby się nie poparzyć!

Trzeba się namachać, nie da się ukryć. Im cieplejszy ocet tym szybciej brud schodzi, dlatego można go podgrzać, jeśli wystygnie. Czasami pomagałam sobie paznokciem, żeby było szybciej, ale generalnie unikam drapania i ostrego rysowania.

Czyszczenie takim “płynem” jest bezpieczne i nie rysuje stopy żelazka, czego nie można powiedzieć o prasowaniu soli czy innych wypróbowanych przeze mnie sposobach. Więc jeśli Wasze żelazka proszą się o wyczyszczenie to próbujcie octu z solą:)

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close