fbpx

O mnie

Cześć! Nazywam się Ania Legenza. Jestem twórczynią bloga Niebałaganka i założycielką marki Piękne Przydatne, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Pasjonatką fotografii i kawy. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu.

Moją misją jest pokazanie, że żyjąc w czystym i zorganizowanym domu łatwiej jest być otwartym na codzienne wyzwania i czerpać z życia pełnymi garściami.

Bloga Niebałaganka.pl piszę od ponad 7 lat. W tym czasie skończyłam studia, wyszłam za mąż, zostałam mamą dwóch wspaniałych dziewczyn i niesfornego psa Jaskra. Razem z mężem otworzyliśmy własną markę Piękne Przydatne z produktami do organizacji, a blog z pasji przerodził się w pracę. W międzyczasie rzuciliśmy wszystko, wyjechaliśmy z Łodzi w Beskid Wyspowy i tu budujemy nasz dom. Mimo zmieniających się okoliczności i nowych wyzwań, niezmiennie przekonuję się, że porządek w domu, to porządek w życiu.

Na blogu poruszam tematy związane z organizacją życia i otoczenia, planowaniem codzienności, patentami na szybkie i skuteczne porządki. Ale przede wszystkimi pokazuję jak porządek w domu przekłada się na tworzenie pełnego i szczęśliwego życia w zgodzie ze sobą. Znakiem rozpoznawczym bloga jest wyzwanie #OczyszczamPrzestrzen, podczas którego pozbywamy się tego, co przestało nam służyć, po to by zrobić miejsce na nowe doświadczenia, rzeczy, okazje.

Dzięki przeprowadzce na wieś i życiu blisko natury, wprowadziłam do naszego życia dużo więcej eko rozwiązań. Główną zmianą było niemal całkowite przerzucenie się na ekologiczne sprzątanie. I choć daleko mi do eko świrka, to uważam, że małe zmiany i małe kroki mają olbrzymi wpływ, dlatego mocno zachęcam do tego, aby wprowadzać #lesswaste do swojego życia.

 Co tworzę?

Planery

Piękne Przydatne to marka, którą tworzę razem z moim mężem Sebastianem. Planery Piękne Przydatne stworzyliśmy z myślą o planowaniu tygodniowym. Obydwoje planujemy w taki sposób od kilku lat. Nie raz przekonaliśmy się, że taka organizacja dni, tygodni i miesięcy, stoi za tym jak wiele realizujemy w naszym życiu i zmierzamy w stronę, o której zawsze marzyliśmy.

Mimo że planery dotyczą planowania, to tu też przemyciliśmy nasze dbanie o naturę. Wykonane są w całości z papieru z recyklingu we wspaniałej polskiej introligatorni.

Kursy online

Stworzyłam też dwa kursy online, które znajdziesz w mojej Niebałagankowej Pracowni. Oba pomagają wprowadzić i utrzymać porządek. Jeden z nich związany jest z pozbywaniem się zbędnych rzeczy: Koniec z Nadmiarem, a w drugim omawiam wszystkie składniki niezbędne do tego, aby porządek w domu nie był stanem przejściowym: Porządek na co dzień.

eBooki

Ekologiczne sprzątanie i tworzenie domowych środków czystości, było obecne w moim jeszcze przed czasami blogowania, ale to przeprowadzka na wieś zapoczątkowała największe zmiany tym obszarze. Całe moje doświadczenie i wiedzę związaną z tworzeniem domowych środków czystości zebrałam w eBookach z najlepszymi przepisami.

Niebałagankowa Ekipa

Tego miejsca nie byłoby, gdyby nie nasza zgrana ekipa. Sebastian od początku istnienia bloga wspiera mnie we wszystkich pomysłach oraz dba o jego piękny i funkcjonalny wygląd. Wszystkie nasze kreatywne zapędy temperują dzieci, pilnując rodzinnego work-life-balance. A pies Jaskier troszczy się o to, żeby zawsze było co posprzątać.

  • Ania

    Ania

    Autorka

  • Sebko Avatar

    Sebko

    Współprace i backstage