Gadżety niezbędne w podróży

podróżnicze-niezbędniki

Na szybko, jeszcze w wakacyjnym nastroju, postanowiłam podzielić się z Wami listą moich podróżniczych niezbędników. Są to rzeczy, bez których nie wyobrażam sobie żadnego wyjazdu, nawet takiego weekendowego. Ale to przy dłuższych podróżach są naprawdę niezastąpione!

Moje podróżnicze niezbędniki

Statyw do aparatu

podróżnicze-niezbędniki-statyw-a

Być może wydaje się, że to niepotrzebny gadżet, który posiadam go, bo przydaje się do blogowych zdjęć. Nic z tych rzeczy. Pierwszy statyw kupiliśmy dawno temu do robienia wspólnych zdjęć innych niż selfie. Kiedy podróżujecie we dwójkę, uwielbiacie zdjęcia, a nie macie ochoty co chwilę prosić obcej osoby, by zrobiła Wam zdjęcie, to absolutne must have. Podczas jednego wyjazdu zapomnieliśmy go zabrać i pierwszą rzeczą, którą zrobiliśmy na miejscu, był zakup nowego statywu – najlepsza pamiątka! 🙂 Przydaje się też do rodzinnych zdjęć, zawsze wtedy gdy chcecie uwiecznić wszystkich obecnych.

podróżnicze-niezbędniki-statyw-b

Obiektywy wymienne do telefonu

To całkiem nowy nabytek z Biedronki (były dostępne kilka miesięcy temu), który w zasadzie zawsze mamy przy sobie. Najbardziej lubię „rybie oko”, bo dzięki niemu można ująć na zdjęciu dużo więcej przestrzeni. No i fakt, że zajmują mało miejsca jest ogromną zaletą – nie trzeba planować całego wyjścia z aparatem. Idealny gadżet na spontaniczne spacery i odkrywanie nowych miejsc.

Ładowarka do samochodu, ładowarka przenośna

To absolutne must have, jeśli aktywnie korzystacie podczas podróży ze smartfona. Ja staram się unikać przyklejenia do telefonu, ale nie da się ukryć, że lubię i doceniam możliwości jakie dają. Większość poszukiwań miejsc godnych zwiedzenia odbywa się online, do tego Instagram i kilka innych aplikacji, więc telefon wymaga częstego ładowania.

Aplikacje na telefon przydatne w podróży

podróżnicze-niezbędniki-aplikacje

Zrzut ekranu 2015-07-29 o 15.14.39 Travel Butler

Aplikacja, która pomoże sprawnie się spakować. Wpisujecie miejscowość, do której się wybieracie, a aplikacja sprawdza pogodę i na tej podstawie ustala, co powinno się znaleźć w waszej walizce. Listę można spokojnie edytować. Podrzuca też ciekawe miejsca do zwiedzenia i restauracje. Niestety jest dostępna tylko na iPhona, ale na Androida bardzo podobna jest aplikacja PackPoint.

Zrzut ekranu 2015-07-29 o 15.15.25 Pogoda Yahoo

Z tej aplikacji korzystam na co dzień, ale podczas wyjazdów jest niezastąpiona. Sprawdzalność pogody prawie 100%. Dzięki niej wiedziałam, że piątkowy poranek będzie jedynym, w którym obejrzymy wschód słońca bez chmur. Przy zmiennej pogodzie niezastąpiona.

Zrzut ekranu 2015-07-29 o 15.15.46 Polska niezwykła

O tej aplikacji wspominałam już w zeszłym roku, ale ciągle z niej korzystam i się nią zachwycam. Oczywiście sprawdzi się tylko podczas wypadów w Polsce, ale to najlepszy przewodnik po bliskiej okolicy, kiedy chcemy odkryć miejscowe zabytki czy poznać urocze zakątki i ich historię.

Zrzut ekranu 2015-07-29 o 15.16.05 TripAdvisor

Aplikacja, w której znajdziecie bazę atrakcji turystycznych – gdzie się zatrzymać, dobrze zjeść i miło spędzić czas, nie tylko w Polsce. A wszystko potwierdzone opiniami innych użytkowników. Dostępna jest tylko na Android.

Zrzut ekranu 2015-07-29 o 15.16.29 Google Maps

Dzięki mapom Google nie można się zgubić. Zastępują papierowy plan miasta i nie wyobrażam sobie bez nich planowania żadnej podróży. Uratowały nas przed wielkimi nadmorskimi korkami pokazując dojazd przez polną drogę, ale też pomogły odnaleźć się podczas spaceru, gdy do zaczęliśmy nadkładać drogi. Choć czasem najfajniej jest się zgubić :).

Podróżne gry planszowe

podróżnicze-niezbędniki-gry-planszowe

To niezbędnik na ewentualną niepogodę. Zabraliśmy ze sobą aż trzy i nie mieliśmy okazji by w żadną zagrać, więc to też dobry sposób by przepędzić ulewy :D. Przy planszówkach zabieranych w podróż polecam stawiać na małe rozmiary. Szczególnie lubię Story Cubes, która polega na opowiadaniu historii na podstawie wyrzuconych na kostkach obrazków i Osadników z Catanu w wersji karcianej – budujemy osady i miasta w oparciu o potrzebne surowce.

Poza tym zawsze przydadzą się książka albo Kindle, żel do dezynfekcji rąk, czy ręcznik z mikrofibry, który zajmuje znacznie mniej miejsca.

A jakie są Wasze podróżnicze niezbędniki? Co dorzucilibyście do mojej listy?

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close