Czyszczenie ozdób świątecznych

Ozdabianie domu jest najprzyjemniejszym świątecznym obowiązkiem. Uwielbiam planować jak wystroję mieszkanie na Święta, robić dekoracje i ubierać choinkę. Część moich ozdób jest długowieczna, a żeby towarzyszyły nam jeszcze dłużej staram się o nie odpowiednio zadbać.

Wszelkiego rodzaju ozdoby, bombki, gwiazdki, renifery, aniołki, czy szopkę, warto odkurzyć, bo to, że leżały prawie cały rok nieużywane nie znaczy, że są czyste.

Potrzebne będą:

  • nieduży pędzelek
  • woda w butelce ze spryskiwaczem

Kroki:

  1. Pędzelek delikatnie spryskujemy wodą
  2. A później z góry na dół energicznie machamy pędzelkiem po ozdobach. Jest delikatnie, bez uszkodzeń i czysto.

Sztuczna zieleń. Pewnie wśród Was znajdzie się wielu przeciwników sztucznych drzewek, ale pewnie u każdego są zielone gałązki (chociażby w świątecznych stroikach). Czyszczenie, które Wam zaproponuję przywróci żywy zielony kolor.

Potrzebne będą:

  • duży pędzelek lub szczoteczka
  • woda w butelce ze spryskiwaczem

Kroki:

  1. Spryskujemy szczoteczkę wodą
  2. I od góry do dołu, po okręgu, energicznie przecieramy gałązki.

Moja mama zabiera choinkę pod prysznic, więc jeśli macie ochotę możecie spróbować i tego rozwiązania, chociaż ja wolę swoje, bo jest zdecydowanie suchsze 😉

Nadal nie rozstaję się ze świecami, tylko teraz przybrały bardziej świąteczny charakter. Przypominam, więc Wam mój listopadowy wpis jak dbać o świece, teraz powinien wyjątkowo się przydać.

Miłego wieczoru!

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close