7 rzeczy #18 – jesienne lektury, ulubiona gra planszowa i świąteczna faza

Zapraszam na 7 rzeczy, które ostatnio pokochałam i o których bardzo chcę Wam opowiedzieć.

Ostatnie tygodnie i miesiące to dla mnie niekończąca się lista zadań i kombinacje, by mimo wszystko odpoczywać i oprócz listy ważne i pilne realizować też te plany, które są na liście przyjemności. To ogromnie ważne, by nie zatracić się w takim bezustannym działaniu. A ja bywam tego strasznie bliska. Dlatego obiecałam sobie, że to ostatnie takie tygodnie, kiedy działam na maksymalnych obrotach. Wiem, że te działania prowadzą mnie do mojego celu, ale nie chcę go realizować kosztem zdrowia i rodziny.

Dlatego dziś w 7 rzeczach będą głównie moje przyjemności i rzeczy, które zrealizowałam z myślą o sobie. Bo czasem wystarczy 15 minut, w których mimo zmęczenia zrobimy coś tylko dla siebie. Ładowanie baterii i odnajdywanie równowagi w nieoczywisty sposób.

Włączyła mi się też faza na Święta. Powoli przygotowuję się do tego czasu, planuję dekoracje, prezenty, pomalowałam nawet paznokcie na świąteczną czerwień :D. A we wtorek zrobi się też świątecznie na blogu.

♬♬Organek i Męskie Granie♬♬

Tych dwóch płyt ostatnio słucham bez przerwy. Uwielbiam i cieszę się, że muzycznie zdominowały moją jesień.

7-rzeczy-muzyka

Arboretum w Rogowie i jesienne zdjęcia

Arboretum w Rogowie, w którym byliśmy pod koniec października, zachwyciło mnie totalnie. Zwiedzanie tego miejsca jesienią wpisane w kalendarz na kolejne lata. Kolory, które pokazują najpiękniejszą odsłonę jesieni. Ostatni rok to dla mnie czas, kiedy intensywnie obserwuję przyrodę i to jak się zmienia z każdą porą roku. I to taka jesień jest zdecydowanie tą najpiękniejszą.

7-rzeczy-arboretum7-rzeczy-arboretum-37-rzeczy-arboretum-27-rzeczy-arboretum-47-rzeczy-arboretum-1

Harry Potter i przeklęte dziecko

Pierwsza książka od roku, którą przeczytałam w jeden wieczór i poranek następnego dnia. Nie nastawiałam się na wiele, spodziewałam się scenariusza, więc się totalnie nie rozczarowałam, historia mnie wciągnęła i z olbrzymią chęcią obejrzałabym sztukę na żywo. I mam nadzieję, że uda nam się pójść do kina na Magiczne zwierzęta i jak je znaleźć.

harry potter i przeklęte dziecko

Dorota Was urządzi na Święta

Chyba jeszcze o tym nie wspomniałam, ale jestem fanką Doroty Szelągowskiej. Jej programy są jedynymi, które oglądam w tv. Więc świąteczną książkę sobie sprawiłam. Znajdziecie tutaj świąteczne przepisy, pomysły na dekoracje, pakowanie prezentów, kalendarze adwentowe. Wszystko kreatywnie i wersji zrób to sam, choć pewnie wiele z nich będzie Wam znajomych.

7-rzeczy-dorota

Dzień Dobry TVN

Z listopadowych wydarzeń najbardziej wymagające było dla mnie pojawienie się w DD TVN, gdzie opowiadałam jak prać swetry.

7-rzeczy-dd-tvn

Gra planszowa Domek

Mój S. jest wielkim fanem planszówek, więc cały czas pojawiają się u nas nowe tytuły. Ostatnio zapatrzyliśmy się w Domek, grę dla nas, ale przede wszystkim z myślą o mnie. Każdy z graczy ma do urządzenia domek, a ta osoba, która zrobi to mądrzej, zdobywa więcej punktów i wygrywa. Jeśli szukacie fajnej, lekkiej rodzinnej gry planszowej to bardzo polecam. Szczególnie, że jest prześlicznie wydana.

7-rzeczy-domek

Fani Mani

Serwis FaniMani już jakiś czas temu Wam polecałam, ale przed Świętami warto wspomnieć o nim raz jeszcze. Dzięki Fani Mani  robiąc zakupy możemy wspomóc wybrane cele społeczne. Kupujesz wybraną rzecz u partnerów Fani Mani i wskazujesz organizację, którą chcesz wspierać. Następnie ten sklep internetowy przekazuje część swojego zysku na rzecz wskazanej organizacji. Nic nas to nie kosztuje, bo płacimy tyle co zawsze, ale część tej kwoty trafia do wybranej przez nas organizacji. Świetny sposób, by pomóc innym, bardzo polecam.

To tyle u mnie. Dajcie znać co Was zachwyciło w ostatnim czasie ?

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close