Zorganizuj szafkę pod zlewem w 10 minut

imageimageimageimage

Witajcie Kochani! Dziś przygotowałam dla Was kilka rad związanych z organizacją szafki pod zlewem. Wystarczy tylko 10 minut, by zaprowadzić tam porządek. Więc do dzieła!

     Kroki:

 1. Wyjmij wszystko i połóż obok szafki. Przy wyjmowaniu przejrzyj wszystko i od razu wyrzuć puste lub prawie puste butelki. Przejrzyj też swoje przybory do sprzątania. Jest to dobry moment, żeby pozbyć się zużytych gąbek i ścierek a resztę odświeżyć. Dobrze też od razu pozamiatać, żeby później żadne okruchy nam się nie plątały:)
 2. Użyj środka do czyszczenia i dezynfekcji, żeby wyczyścić szafkę.
 3. Teraz przystępujemy do układania środków. Ja układam je tak, bym bez problemu mogła się dostać do tych środków, które są z tyłu. Do przechowywania szczoteczek, które lubię mieć pod ręką, wykorzystuję rolkę od papieru. Dzięki temu się nie przewracają i nie muszę ich szukać na dnie pojemnika.
 4. Haczyki i gwoździe, to klucz do porządku. Ja na nich wieszam ściereczki z mikrofibry i gumowe rękawice (jak widzicie do ich zawieszenia wykorzystałam biurowe klipsy). Ale świetnie też się nadadzą do powieszenia szufelki, szczotki czy korka do zlewu.

I gotowe! Klika minut i mamy szafkowy powód do dumy:)

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

 • Świetnie to wszystko ujęłaś w zdjęciach!

  Jestem pełna podziwu dla Twojej pracy nad postami i dbałością o szczegóły. Okazuje się, że wiele z Twoich pomysłów funkcjonuje z powodzeniem i u mnie w domu, ale nigdy nie wpadłam na to, by zamieścić je na blogu… Jesteś świetną inspiracją!

 • Eunika

  a ja myślałam, że u wszystkich Polaków pod zlewem jest kosz na śmieci 🙂 Ja segreguję odpady i mimo sporej narożnej szafki pod zlewem nic oprócz trzech pojemników się tam nie mieści… 🙁

  • Był po drugiej stronie 😉

   • Eunika

    A jednak 🙂 W takim razie muszę pomyśleć o mniejszych pojemnikach na odpady, jakoś lepiej to rozplanować bo szkoda mi tej przestrzeni zwłaszcza, że kuchnia nie jest zbyt duża…

Close