Jak spakować walizkę – triki i sprawdzone sposoby

Witajcie! Nareszcie mamy lato, nie tylko kalendarzowe, a takie, które da się poczuć. Pewnie wiele z Was planuje wakacyjne wyjazdy i zadaje sobie pytania “Co powinnam zabrać i jak to wszystko spakować?”.

Walizka

Dzięki cotygodniowym powrotom do domu przez 5 lat, pakowanie zajmuje mi 10 minut i prawie nigdy o niczym nie zapominam 🙂 Z pakowaniem na wakacje jest podobnie, choć trzeba co innego wrzucić do walizki, ale pewne zasady są niezmienne i pozwolą na zabranie wszystkiego co będzie nam potrzebne podczas wakacyjnych wojaży 🙂

Po pierwsze – zastanów się – gdzie jedziesz, po co i co chcesz tam robić. Zawartość naszej walizki będzie różnić się w zależności od tego czy jedziemy w góry czy nad morze, ale w górach też możemy skorzystać z kilku opcji i wybrać wysokie wspinaczki albo spacery po okolicy. Warto też sprawdzić jaka będzie pogoda w miejscu, do którego się wybieramy (choć prawdopodobieństwo, że się sprawdzi jest równe 0, ale może akurat z tą prognozą trafią:))

Po drugie – przygotuj zestawy ubrań – czyli po prostu zaplanuj swoje ubranie na kolejne dni. Najlepsze będą zestawy “na cebulkę”, które sprawdzą się, gdy będzie i ciepło i zimno.

Po trzecie – zrób listę – wszystkich rzeczy, które musisz ze sobą zabrać: ubrania, biżuteria, kosmetyki, suszarka, buty, itd. Ważne jest, by mieć ją zawsze pod ręką, czy to w telefonie czy w kalendarzu i w chwili “oświecenia” prędko notować co jeszcze musimy zabrać.

Po czwarte – odpowiednio zapakuj swoje rzeczy – wtedy nic się nie pobrudzi i dużo zmieści

image

Buty – zawsze je pakuję w foliowe torebki i kładę na dno po tej stronie walizki, gdzie są kółka. Żeby zajmowały mniej miejsca kładę przeciwległe końce razem.

image

Suszarka i inne akcesoria do włosów – też w osobnej torebce

image

Ubrania – sukienki, bluzki i sweterki rolujemy, co znacznie zmniejsza ilość zagnieceń. Wybierając ubrania w podróż zwróćmy uwagę, by nie brać gnieciuchów. Spodnie, bluzy i żakiety składam normalnie w kostkę, ciężkie ubrania na spód, lekkie na górę:)

image

Bielizna – w osobnych woreczkach

Biżuteria i ręcznik

Biżuteria – sposób podpatrzony tu. Ja wykorzystuję do tego mały ręcznik i przewożę w nim też kolczyki, które po prostu w niego wpinam 🙂

Kosmetyki – pakuję w kosmetyczkę, którą chowam za siatkę w drugiej części walizki. Część z nich przelewam do małych podróżnych pudełeczek, które możemy kupić w Rossmanie.

Do walizki zapakowałam: 2 sukienki, 1 długie spodnie, 2 pary krótkich, 4 bluzki, dwie pary butów, 1 sweterr, 1 piżama, 1 bluza, bielizna, biżuteria, przybory do włosów i kosmetyki. I jeszcze coś by się w niej zmieściło:)

A Wy jakie macie sposoby na udane pakowanie? Co ze sobą zabieracie na wakacje? I najważniejsze: gdzie wyjeżdżacie?

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

 • Magda

  ‚Sweter’, nie ‚swetr’ 😉

 • Justyna

  W Poznaniu można spotkać formę „cweter” 😉 Ale nie o tym chciałam. Moim sposobem na ciężkie kosmetyki (szampon, płyn do kąpieli itd.) jest zakup ich w miejscu pobytu. Wbrew pozorom nie jest to aż tak duży, dodatkowy wydatek, a ciężaru mniej 🙂

 • Agnieszka Bożejewicz

  Kapelusz słomkowy zapakowałam tak, że poukładałam w zagłębienie na głowę stroje kąpielowe i pareo

 • Kasia K.

  Pakując walizkę bawię się w Tetris. Upycham wszystko tak, żeby nie zostały wolne miejsca.Każdy but trafia do oddzielnego woreczka, żeby łatwiej go było wpasować w jakieś miejsce 🙂

 • Kasia Wawrzycka

  Ja ostatnio widziałam świetny patent na spakowanie zapasowych ubranek dla dziecka, np. kiedy idziemy na plażę, albo w gości. Kładziemy jedno na drugie na płasko, na górze kładziemy skarpetki, tak żeby wystawały otworem. Potem zwijamy w rulon i nakładamy z obydwu stron skarpetkę jak gumkę. Zajmuje mało miejsca, trzyma się w kupie. Polecam 🙂

  • Widziałam coś podobnego ostatnio właśnie przy okazji pakowania walizki, również dla dorosłych. Będę musiała wypróbować 🙂

Close