Rodzinny kalendarz na lipiec 2016 do druku

rodzinny kalendarz na lipiec

Odkąd zostałam mamą moje planowanie i organizowanie przeszło na inny poziom. W tym momencie dużo ważniejsze od planowania osobistego okazało się rodzinne ogarnianie zadań na cały miesiąc. Potrzebne jest jedno spojrzenie na stałe wydarzenia w najbliższych tygodniach, zaplanowane spotkania i wyjazdy oraz plan posiłków w jednym miejscu.

Do tej pory nie czułam potrzeby posiadania na widoku kalendarza na miesiąc, ale odkąd nasza rodzina się powiększyła nie było dnia bym nie myślała, że taki rodzinny kalendarz, w którym ogarniemy razem wszystko co nas dotyczy w danym miesiącu, jest potrzebny. A jak czegoś potrzebuję, to robię (choć teraz zajmuje mi to znacznie więcej czasu). Stworzyłam nasz rodzinny kalendarz, mąż pomógł w projektowaniu i jest. Mam nadzieję, że Wam też się przyda!

rodzinny kalendarz na lipiec 2

Jak korzystać z kalendarza na lipiec 2016?

W kalendarzu znajdziecie 5 różnych pól. Najbardziej podstawowy, to widok całego miesiąca. My tutaj planujemy stałe wydarzenia w miesiącu, takie które wiążą się z konkretnym terminem nieulegającym zmianie. Tygodniowe rytuały, to miejsce na wpisanie powtarzalnych czynności, np. treningi czy rodzinne atrakcje jak wspólne filmowe wieczory. Ważne sprawy, to miejsce na wpisanie zadań, które chcielibyśmy zrealizować w najbliższych dniach, ale bez konkretnego terminu, ale też miejsce na przyklejenie post-itów na różne zapiski, zostawianie wiadomości czy listę zakupów. Do tego plan posiłków na 31 dni. Zazwyczaj planuję je na arkuszu, który udostępniałam Wam we wpisie o planowaniu posiłków albo w swoim kalendarzu, ale są dni, kiedy zupełnie nie mam czasu do nich zajrzeć. A to rozwiązanie ostatnio sprawdza mi się najlepiej. W jednym miejscu z  kalendarzem zawsze mam plan pod ręką. Jest też miejsce na oznaczenie kolorów przypisanych do każdego członka rodziny lub rodzaju aktywności.

 

Rodzinny kalendarz na lipiec 2016

rodzinny kalendarz na lipiec 4

 

W czym mi pomaga rodzinny kalendarz?
  • ogarniam wszystkie wydarzenia w miesiącu. One czasem się zmieniają, ale wiem co mnie czeka, na jakie obowiązkowe sytuacje muszę być gotowa i jak mogę do nich dołożyć rzeczy, które chciałabym zrobić a niekoniecznie są pilne;
  • robimy ten plan wspólnie z mężem, zapisując również nasze osobiste plany, a wspólne planowanie ma moc :);
  • mam spisane obiady w widocznym miejscu, razem z innymi tematami na dany miesiąc/tydzień;
  • spokojna głowa, że wszystko jest do ogarnięcia mimo gorszych dni, kiedy nic się nie układa.
Jak wydrukować kalendarz?

Ze względu na dużą ilość informacji, które można zawrzeć w kalendarzu, przygotowałam go w dość dużym rozmiarze. Plik PDF to kalendarz podzielony na dwie części A4, który łatwo skleić do formatu A3. Kalendarz jest w neutralnych kolorach, po to by nic nie zaciemniało najważniejszych dla Was informacji.

rodzinny kalendarz na lipiec 3

Mam nadzieję, że ten rodzinny kalendarz sprawdzi się również u Was. Jeśli zdecydujecie się go wydrukować, koniecznie dajcie mi o tym znać, oznaczając na facebooku i instagramie @niebalaganka i dodając #rodzinnykalendarzniebalaganki. Nie ma dla mniej lepszej motywacji niż znak od Was, że korzystacie z materiałów, które przygotowuję :). Pięknego lipca Wam życzę!

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close