3 sposoby na odnowienie bombek

jak-odnowić-stare-bombki

Jeśli na dnie Waszej piwnicy zalegają stare, zniszczone bombki, których nie macie ochoty już wieszać na choince, ale z drugiej strony szkoda je tak po prostu wyrzucić, to mam dziś dla Was rozwiązanie. 3 sposoby na odnowienie bombek, czyli idealne DIY na przedświąteczny deszczowy wieczór. Tak odnowione bombki mogą zawisnąć na choince albo posłużyć jako element dekoracji.

Pierwszy raz za odnawianie bombek zabrałam się w zeszłym roku, na kilka dni przed Wigilią. W tym roku kończę dzieło i mam nadzieję, że i Wam się przydadzą te sposoby.

Pomysł 1: gładka, błyszcząca, srebrna bombka

gładka-1

Najprostsza wersja, do zrobienia której potrzebujemy tylko zmywacza do paznokci z acetonem. Zmywacz na wacik i zmywamy dotychczasową dekorację na bombce. W efekcie otrzymamy gładką, srebrną, błyszczącą bombkę. Farba schodzi raczej łatwo, ale przy grubszych wzorach, jest trudniej. Wydaje mi się, że w takiej sytuacji dobrze spisałby się zwykły rozpuszczalnik, ale ja z niego nie korzystałam, bo wszystko zdołałam domyć zmywaczem do paznokci.

Pomysł 2: bombka brokatowa

brokat-1

Jeden z najbardziej oczywistych pomysłów, czyli obsypanie bombki brokatem. Przed tą metamorfozą też najpierw zmywam dotychczasowe wzorki za pomocą zmywacza do paznokci. Do przyklejenia sypkiego brokatu używam kleju Magic i pędzelka. Zostawiam do wyschnięcia, a na koniec spryskuję lakierem do włosów.

brokat-2

Pomysł 3: disco bombka

disco-1

Disco bombki są takie fajne! A do ich zrobienia potrzebujemy starej płyty CD i kleju. Tym razem używałam kleju na gorąco, ale w zeszłym roku przyklejałam je na Magik i trzymają się równie mocno, choć trzeba dać czas na wyschnięcie. Płytę CD tniemy na małe kawałki nożyczkami, a później przyklejamy według uznania. Zużyłam już kilka płyt i niestety różnie reagują na kontakt z nożyczkami, dlatego nie zrażajcie się, jeśli będą pękać i spróbujcie pociąć inną płytę. Oczywiście wykorzystałam do tego stare płyty CD.

disco-2

Mam nadzieję, że moje propozycję Wam się spodobały i jeśli nie w tym roku, to skorzystacie z nich za rok 😉 Podzielcie się też koniecznie swoim podejściem do zniszczonych bombek. Wieszacie, wyrzucacie czy odnawiacie?

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close