Jak wyczyścić klawiaturę?

807px

Widzieliście kiedyś klawiaturę, której strach dotknąć? Ja miałam taką (nie)przyjemność, gdy w moim domu pojawiła się bezprzewodowa klawiatura kolegi. Wyglądała jakby wypiła niejeden kubek kawy i zjadła kilogram ciastek. Dlatego pierwsze co zrobiłam zabrałam się za jej totalną dezynfekcję. Dzisiejsze czyszczenie klawiatury możecie potraktować jako uzupełnienie wpisu o czyszczeniu laptopa. Silny i specyficzny brud wymagał użycia mocniejszych środków i zmiany sposobu czyszczenia.

807px a

 Do wyczyszczenia i dezynfekcji klawiatury potrzebne będą:

  • spirytus salicylowy
  • płatki kosmetyczne
  • sucha szczoteczka do zębów
  • ewentualnie sprężone powietrze

jak wyczyścić klawiaturę

Na pierwszym zdjęciu klawiatura przed czyszczeniem. Może to lepiej, że wszystkich brudów nie widać, bo można było stracić apetyt. Pamiętajcie by przed czyszczeniem klawiatury ją wyłączyć. Jeśli korzystacie z klawiatury przewodowej lub klawiatura w laptopie potrzebuje takiego czyszczenia cały sprzęt musi być wyłączony.

Kroki:

  1. Płatek kosmetyczny moczymy kilkoma kroplami spirytusu. Powinien być mokry, ale nie aż tak bardzo, by przeciekał.
  2. Przecieramy klawisz po klawiszu, między klawiszami i od spodu. Pewnie jeden płatek kosmetyczny będzie za mało.
  3. Dopiero gdy pozbędziemy się tego co klejące, używamy szczoteczki by wymieść okruszki znajdujące się między klawiszami. Najlepiej wymiatać je od lewej do prawej, z góry na dół. Na koniec odwrócić klawiaturę do góry dnem i wytrzepać to, co zostało. Można też wydmuchać okruszki sprężonym powietrzem.

Ten sposób sprawdzi się nie tylko, gdy klawiatura, której macie używać jest strasznie brudna, ale też wtedy gdy kupiliście używany sprzęt od nieznanej osoby. Silna dezynfekcja przyda się też po wirusowej chorobie, choć tu mieszanka 1/2 wody i 1/2 alkoholu powinna być wystarczająca.

Po takim czyszczeniu klawiatura jest jak nowa, nie ma na niej żadnych śladów używania. Do tego jest maga fotogeniczna i najchętniej uwieczniałabym ją na każdym zdjęciu.

Mam nadzieję, że wpis będzie dla Was przydatny i nawet, jeśli Wasza klawiatura nie jest aż tak brudna, to poświęcicie jej te 15 minut 🙂

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close