Jak wyczyścić pralkę?
Kamień, brud, pleśń, stęchły zapach. Te 4 rzeczy są bardzo częstymi i niechcianymi gośćmi w naszych pralkach. Ja tych gości wyganiam robiąc “pranie pralki”. A Wy? :). Ten mój ukochany zwrot “pranie pralki” wzbudził Wasze niemałe zainteresowanie po opublikowaniu harmonogramu. Ostatecznie myślę, że całkiem nieźle oddaje o co chodzi w tym czyszczeniu.
Jak wyczyścić pralkę?
Do porządnego wyczyszczenia pralki przede wszystkim używam octu z dodatkiem kilku kropli olejku eterycznego. To jest mój ulubiony, sprawdzony sposób. Jeśli jednak Was stosowanie octu nie przekonuje to dobrym produktem jest środek do czyszczenia pralek dr-beckamnn.
Jak wyczyścić pralkę krok po kroku:
Krok 1: wnętrze pralki i pozbywamy się kamienia ze wszystkich części w środku
Do pojemnika na proszek wlewamy ocet, ok. 1 litr, ustawiamy normalny cykl prania na najwyższą temperaturę przy pustym bębnie.
Krok 2: uszczelki
Jeśli są czarne i pokazała się pleśń najlepiej potraktować je wybielaczem. Koniecznie w rękawiczkach! Jak nałożyć wybielacz na uszczelkę zdecydujcie sami. Mi najwygodniej jest zmoczyć ściereczkę i obłożyć nią uszczelkę. Później przecieram czystą, mokrą szmatką.
Krok 3: pojemnik na proszek i płyn do płukania
Ja mam pralkę ładowaną od góry z pojemnikiem samo-zło. Nie wiem kto to wymyślił, ale czyszczenie tego pojemnika to jakiś horror. Jeśli planujecie zakup pralki ładowanej od góry to wiedzcie, że są modele z pojemnikiem zakładanym nad bębnem, a nie na drzwi i tylko takie bierzcie pod uwagę :).
Wracając do czyszczenia. Po dokładnym rozmontowaniu wszystkich części moczę je w wodzie z octem/płynem do mycia naczyń, a później próbuję się dostać do każdego brudnego zakamarka szczoteczką do zębów lub większą szczoteczką do szorowania.
Z pralką ładowaną tradycyjnie miałam do czynienia, kiedy sięgałam stołu, i z tego, co pamiętam nie interesowało mnie jak się czyści pojemnik 🙂 Przypuszczam, że da się go jakoś ładnie rozmontować, ale myślę, że wśród Was osoby są, które zmagają się z nim na co dzień i podzielą się dobrą radą. Piszcie śmiało!
Krok 4: filtr na dole pralki
Powinien być czyszczony regularnie, bo po kilku, kilkunastu miesiącach niezaglądania do niego, może zrobić się mała powódź. Zanim go odkręcicie połóżcie ręcznik w okolice pralki.
Co jeszcze możemy zrobić?
- Nie zamykać pralki od razu po praniu, pozwolić wszystkim pyłkom wody odparować. To zapobiegnie powstawaniu pleśni i pojawieniu się brzydkiego zapachu.
- Raz w miesiącu, maksymalnie raz na 3 miesiące robić “pranie pralki”. Częstotliwość zależy od tego jak często robicie pranie. Innej pielęgnacji będzie wymagała pralka używana codziennie i raz w tygodniu.
To jak się mają Wasze pralki? 😉
Qrkoko
W sumie to mi wstyd. Nigdy nie prałam pralki 🙂 Chyba w ten weekend zrobię swojej domowe spa ;D
ninawkuchni
blog jest dla mnie inspiracją i przewodnikiem, właśnie robię pranie pralki
chwila_na_kawe
Też mam pralkę ładowaną od góry i za nic nie kupiłabym już innej. Jeśli chodzi o pojemnik na proszek/płyn to w pralkach Electrolux jest to genialnie wymyślone. Ja swoją pralkę kupiłam właśnie ze względu na to rozwiązanie – pojemnik można łatwo wyjąć i wyczyścić. Wygląda to tak jak na załączonym obrazku:
Izabela
A jak wyczyścić taki plastikowy parapet? Wiem, że moja mama użyła raz jakiegoś mocniejszego preparatu by usunąć plamy na takim parapecie i pozostały wtedy smugi których już się chyba pozbyć nie da.
Mój parapet to zmora przy sprzątaniu, bo codziennie jest bardzo brudny.
Podczytywka
Mam taką samą pralkę i nawet nie wiedziałam, że pojemnik na proszek da się rozdzielić od tej białej osłonki z przodu 😉 Kiedyś wzięłam się za czyszczenie go i to był koszmar – ani nie dało się wypłukać, ani resztki detergentów nie wyszły po moczeniu… Nie wiem kto to wymyślił, ale powinien dostać jakąś Złotą Malinę dla projektantów pralek.
Emilia
Posiadam bardzo podobną pralkę. Ale niestety mam też problem nie do rozwiązania 🙁 mianowicie nie moge wyjąć filtra, by go przeczyścić. Pewnie blokuje go jakaś wsuwka, czy guzik, bo on właśnie służy do wyłapywania takich rzeczy. I przez to filtr już nie był czyszczony 2 lata. Nic, tylko czekać na katastrofę ;( (jedynym sposobem jest wyjęcie filtra od środka pralki, po wczesniejszym rozkręceniu)
Perfekcyjny Poradnik Pani Domu
Ja też mam pralkę ładowaną od góry! Był to absolutny przypadek. Zawsze się broniłam przed taką, a dziś bym jej w życiu nie zamieniła na inną:) A pojemniki jak u Ciebie….
Kinga
Kiedy wprowadziłam się do nowego mieszkania, wyposażonego już w pralkę, doczyszczenie jej zajęło mi prawie cały miesiąc!! Wydaje mi się, że nigdy wcześniej nikt jej nie prał, to był koszmar. Ładowana od góry – pojemnik na drzwiach. Strasznie pokaleczyłam sobie ręce próbując dotrzeć do tych zakamarków, mój chłopak nawet „przedłużył” mi specjalnie starą szczoteczkę do zębów (podgrzewając plastikową rączkę szczoteczki zapalniczką dokleił do niej drugą), bo standardowa nie sięgała nawet dna pojemnika… nie polecam nikomu… naprawdę warto regularnie czyścić pralkę!
JOla
nie korzystam z pojemnika na proszek-wsypuję go prosto do bębna, a potem ładuję pranie
Kolorowanka
u nas nowiutka ;P
ale z racji, że pedantka ze mnie 😀
oj to na pewno skorzystam i przetestuję 😀
Krakowianka
Dopiero co znalazłam ten blog, ale poczytałam trochę i już go uwielbiam;) Dokładnie czegoś takiego szukałam przez ostatnie kilka dni. Dopiero niedawno stałam się panią domu i mam straszne braki…twoj blog bardzo motywuje do pracy! Bedę go napewno śledzić na bieżąco;)
Ilona Popławska
też mam ładowana od góry. pojemnik na proszek porażka! muszę octem zaatakować bo proszku mi nie bierze nawet :/ musze wsypywać prosto do bębna
Ania Legenza
Tak się teraz zastanawiam, czy to nawet nie lepsze (wsypywanie prosto do bębna). Przypomniało mi się właśnie, że jakiś magik od pralek mówił mojej cioci, że w tych ładowanych od góry lepiej sypać do bębna niż w ten pojemnik. Przynajmniej by się tak nie brudził 😉
Edyta
okej drogie panie, temat jak zawsze strzał w 10-tkę, mile widziane komentarze pań posiadających pralki ładowane z boku tak jak ja (niestety)..;)
Dorota Zalepa
Oj, pranie pralki mnie czeka! Instrukcja się przyda.
Ania
A czy wyłączasz wirowanie przy takim praniu na pusto? Bo obawiam się że pralka będzie podskakiwać podczas wirowania jak nic w niej nie będzie.
wazki
W pralkach ładowanych od frontu nie ma takiego problemu z pojemnikami na proszek: całą szufladkę bez problemu można wyjąći wyczyścić… Przynajmniej w mojej tak jest, choć widzialam też pralki, gdzie ta szuflada sie nie wysuwa tylko otwiera jak drzwi – jakby była na zawiasach z jednego boku… Nie wiem, czy wtedy też da sie ją wyciągnąć… Musze na to zwrócić uwagę przy wyborze pralki do nowego mieszkania… Właściwie dużo się tu wypowiada właścicielek pralek ładowanych z góry… W jakie są Wasze argumenty za takim rozwiązaniem? Może powinnam jeszcze przemyśleć swoją decyzję…
Magda1212
Ja też mam pralkę ładowaną od góry, a te znienawidzone szufladki na proszek myje w zmywarce. Od jakiegoś czasu używam tylko płynów do prania i leję je prosto do bębna, więc i pojemniki mniej brudne.
Pinczi
Kochane ja mam całkiem dobry i sprawdzony sposób na usuwanie resztek proszku z tego strasznego pojemnika :/ wyciagam pojemnik i zalewam go do polowy WRZĄTKIEM czekam chwile i trzese nim na różne strony po czym wylewam 😀 czynnosc powtarzam jesli za pierwszym razem sie nie uda wszystkiego pozbyc 🙂 trzeba jedynie uwazac zeby sie nie poparzyc 😉 pozdrawiam Was gorąco.
Malinka
Czy piorąc pralkę potem nie zostaje nieprzyjemny octowy zapach?
Ania Legenza
Nie, przy praniu pralki w ogóle go nie czuję. Możesz dodać kilka kropli olejku eterycznego, np. lawendowego, który raz, że przykryje zapach octu, dwa będzie dodatkowo działał odkażająco i przeciwbakteryjnie 🙂
Anka
A co z płynem do zmiękczania? Tak samo do bębna przed praniem? Przyznam Jolu, że mnie zaciekawiłaś i chętnie odgapię twoją metodę ;o)
Anka
Dla wszystkich fanek czyszczenia pojemnika w pralce (tej otwieranej od frontu) mam wiadomość: po wyjęciu dozownika na proszek zajrzyjcie do środka – tam zbiera się największa ilość pleśni i jej usunięcie jest dużym wyzywaniem. Która z Was tam zaglądała?
basia
tak, ja zaglądam często, tylko jeszcze nie opracowałam patentu, jak to wyczyścić,,, póki co psikam środkiem na uporczywy brud, owijam szmatkę na szczoteczkę do zębów lub kilek od szczotki do mycia pleców i czyszczę, szału nie ma, ale zawsze lepiej, niż nie robić nic 😉
Karol Pe
Banalnie proste. Pojemnik wyjmuję. Środek spryskuję wybielaczem (wybielacz jest w butelce po płynie do okien), zostawiam na kilka minut. Następnie odkręcam słuchawkę od prysznica , biorę wężyk, wkładam do środka i spłukuję te wszystkie syfy. Schodzi idealnie. Następnie włączam wypompowywanie wody i voila 🙂
Marta K
Ja ten pojemnik na proszek i płyn wymontowuję i wrzucam do zmywarki:)wychodzi idealnie czysty, a ja się nie męczę:)
Ekaterina Kozlova
GENIALNE!!! Dziękuj!
Kitana
Mam identyczną pralkę. I wiesz co… z jednej strony nie zamieniłabym jej na żadną inną właśnie z tych powodów, o których wspominasz: oszczędność miejsca przy małej powierzchni (choć ja mam akurat coś na styl pralni w osobnym pomieszczeniu), brak potrzeby schylania się przy ładowaniu i rozładowywaniu pralki itd. Ale z drugiej strony te pojemniki to koszmar. Próbowałam rozłożyć moje na części tak jak ty (na zdjęciu) ale miałam wrażenie, że się połamią 🙂 i tak się męczę przy każdym myciu.
Jakie są moje rady przy tej pralce? Zaraz po wyjęciu prania z pralki, wypinam pojemniki na proszek/płyn, płuczę pod bieżącą wodą i wtedy łatwiej jest utrzymać je w czystości.
Mam za to pytanie za 100 punktów. Czy w Twojej pralce też jest problem ze rdzewiejącą pokrywą? Nie wiem czy to wada mojej pralki ale po otworzeniu z całej pokrywy woda leje się strużkami i niby wycieram ją, a nawet stary ręcznik od razu podkładam pod pokrywę, ale i tak rdzewieje przy zawiasach. I to jest chyba największy minus pralek ładowanych od góry.
Ania Legenza
Tak, jest problem z rdzewiejącą pokrywą. A w zasadzie był, bo już nie mieszkam w tym mieszkaniu. Wydaje mi się, że to wina tego konkretnego modelu.
Co do pralki ładowanej od góry, to Electrolux ma modele z pojemnikiem na bęben i w mieszkaniu, w którym obecnie mieszkam mam taką pralkę i taki model też ma moja mama. Bez porównania jeśli chodzi o wygodę, nic też nie rdzewieje i woda tak bez sensu nie ścieka. Niestety Indesit zawodzi :/
tomasz
ja wszystkie części jakie tylko można zdemontować czy to od pralki czy to z kuchenki bądź okapu ładuję do zmywarki i na 70stopni… a efekt? rewelacja! skoro woda drąży skałę to i wejdzie w każdy zakamarek. wszelkie plastiki, pokrętła od kuchenki, zasobniki na proszek a nawet packi drewniane do gotowania bądź pieczenia które zaszły olejem wszystko to w półtorej godziny umyje maszyna.
maciey
ja właśnie identyczną w częściach traktuję zmywarką już po raz kolejny i tak systematycznie od ośmiu lat. i zawsze rewelacyjny efekt. niech maszyna myje maszynę
Ala
Witam! Dziś odkryłam Twojego bloga i bardzo mi się podoba. Gratulacje!
A co do pralki, to jako mężatka z dość długim stażem i matka 4 synów, zmierzyłam się już z dwiema własnymi i kilkoma „rodzinnymi” pralkami. Ja drugi raz kupiłam Boscha (i trzeci też taki będzie) ładowanego od przodu. Problem z brudem w szufladce warto zwalczać od zastanowieniem się nad proszkami i płynami, których używamy. W mojej pierwszej pralce po blisko dwóch latach używania 7-8 razy w tygodniu pan z serwisu pytał jak myję pralkę, bo pracuje w zawodzie 20 lat i jeszcze nie widział tak czystego wnętrza pralki i szufladki. Ja wówczas myślałam o wszystkim ale nie o myciu pralki. Nigdy jej nie myłam a była jak nowa. Myślałam, że facet chciał być miły i tyle. Jeszcze kilka lat było super ale niestety pod koniec jej żywota (lat 13) i mnie dopadł problem o którym piszecie. W końcowym etapie nawet jakiś paskudny brud w okolicach „fartucha gumowego”. Ostatecznie zniszczyłam ten gumowy fartuch robiąc pranie pralki przy użyciu specjalnego płynu do czyszczenia pralek. Po długim rozeznawaniu, wizytach w serwisie (to świetne miejsce zdobywania informacji o sprzętach) znów zakupiliśmy Boscha. Ale teraz mam trochę informacji, które zebrałam i z nich korzystam z dobrym skutkiem.
1) Chemię gospodarczą (proszki, płyny, tabletki do zmywarki), kupuję niemiecką (porada serwisantów kilku)
2) Płyny do płukania rozcieńczam (porada serwisantów) potrafią skutecznie pozatykać wężyki doprowadzjące, u mnie nawet raz zsunął się taki wężyk
3) Proszek wsypuję do bębna (bez prania wstępnego) nie pamiętam kto mi to doradzał
4) Stosuję minimalną zalecaną ilość proszków i płynów
5) 1 raz w miesiącu włączam pralkę na max. temperaturę i długi program a do szufladki wsypuję opakowanie sody oczyszczonej (porada serwisantów)
6) Po praniu pralka zostaje otwarta ( jak najdłużej),
7) Po praniu wyciągam szufladkę, płuczę pod ciepłą wodą i zostawiam do wyschnięcia.
Przez pół roku nie robiłam tego i ostro zapuściłam wnętrze po szufladce, na szczęście po 2 godzinach intensywnej pracy była jak nowa i taka już pozostaje prawie dwa lata. Szorowałam sodą oczyszczoną i twardą szczoteczką do zębów, wycierałam ściereczką i tak kilka razy pod rząd. Musimy pamiętać, że silne środki chemiczne, które tak pięknie są reklamowane w TV potrafią skutecznie zniszczyć różne elementy pralki czy innych czyszczonych przedmiotów. A jak już raz się „weżrą” to w tym miejscu brud przylega dużo szybciej i mocniej.
Jeszcze jedno. Pamiętam, że kiedy wybierałam pralkę i pierwszą i kolejną, w różnych serwisach usłyszałam, że najczęściej te ładowane od góry działają głośniej. Po wielu latach porównań u znajomych i rodziny mogę to potwierdzić.
Jejku, nie wiedziałam, że aż tyle napiszę. Mam nadzieję, że komuś się przyda, a nikogo nie zanudziłam.
Pozdrawiam:-)
Ania Legenza
Alu, dziękuję za tak szczegółowy komentarz. Twoje rady na pewno się przydadzą, sama z nich chętnie skorzystam.
Ja akurat w obecnym mieszkaniu mam pralkę Electroluxa, podobną do tej, którą ma moja mama i z tego modelu jestem zadowolona, choć decyzja z pralką ładowaną od góry jest powodowana głównie brakiem miejsca na model ładowany od boku. Dużą część Twoich porad stosuję u siebie, ale będę musiała przetestować te niemieckie środki. Często słyszę, że są bardzo dobre.
Edyta Zając
A co w sytuacji gdy WYDAJE mi się, że coś tam się zatkało, bo pralka nie pobiera płynu do płukania? 🙂
(wiedziałam,że znajdę u Ciebie taki post <3)
Ania Legenza
Spróbuj wyczyścić pojemnik i całą pralkę wyprać octem. Jeśli przytkało się czymś lekkim to powinno pomóc. A jak nie to chyba sprawa dla serwisanta :/
Edyta Zając
O nie!! Biorę się za to w takim razie:)
E.T
pojemnik dna proszek w pralce ze wsadem od góry najlepiej zlać wrzątkiem i wszystko się rozpuszcza
E.T
nie dna tylko na
haukotella
Jak dzisiaj zobaczyłam stan mojej pralki to się przeraziłam. Całe szczęście, że w porę przypomniałam sobie o Twoim wpisie o praniu pralki. Jesteś niezastąpiona!!
Kuźnia Rzeczy Kreatywnych
My mamy Zanussi ładowaną od góry. Tylko taka w grę wchodziła ze względu na szerokość między ścianą i umywalką w łazience. Dozownik na proszek/płyn jest zdejmowany i bez problemu da się go umyć. 🙂
Agnieszka Zyśk
Właśnie szukałam czegoś podobnego. Dzięki za rady, jutro lecę po ocet. Jak zwykle jesteś niezastąpiona!
Paulina Jedrzejczak
Naprawdę po wlaniu litra octu i „przepraniu” pustej pralki w 90 stopniach nie będzie czuć octowego smrodku? Mam olejek z drzewa herbacianego, dorzucę kilka kropli, mam nadzieję, że nic się nie uszkodzi (ocet + 90 stopni) 😀
Ania Legenza
Ja nie czuję! Choć w obecnym mieszkaniu jest dużo gorsza wentylacja i kiedy używam go do mycia, to jednak zapach utrzymuje się dłużej niż byłam do tego wcześniej przyzwyczajona 😉
Paulina Jedrzejczak
Jak długo trzeba odczekać przed następnym praniem, żeby zapach nie przeszedł na ubrania? Życiowe dylematy: najpierw czyszczenie pralki czy białe pranie 😛
Izabela K.
Dzisiaj zrobiłam pranie pralki w studenckim mieszkaniu – nikt jej nie czyścił chyba od 3 lat, można sobie wyobrazić jak wyglądała… Na pojemnikach, uszczelkach i wewnętrznych częściach było pełno brudu i pleśń. Na szczęście ocet poradził sobie ze wszystkim, a plastiki domyłam mleczkiem do czyszczenia. Czuję się, jakbym miała nową pralkę 😀 Dzięki za rady!
Ilona
właśnie testuję Twój sposób na pralkę 😀 zobaczymy jakie będą efekty 🙂
Dorkus
Na kamień ocet nie wystarczy, ja do zmywarki dostałem środek electroluxa i spoko się sprawdził też w pralce, przestały mi się pojawiać paskudne ślady na ciuchach.
Aga
Kochani
Gdzie znajduje się filter właśnie w pralkach ładowanych od góry? Bo nikt nie wie a nie był oczyszczony odkąd mamy pralkę jakieś 10 lat jak nie więcej ? z góry dziękuję za pomoc
Ania Legenza
Zobacz na dole. U mnie jest taki panel na dole z przodu, wyjmowany i tam jest skryty filtr 😉
Aga
Ja mam pralkę Boscha trochę inna niż ta tu na zdj i obszukalam już wszędzie ta malpe i znaleść nie mogę ?
Piotr S.
Niektóre modele mają go w środku, jak otworzysz bęben, to sprawdz czy nie masz go pod plastikiem, w bebnie jest taka plastikowa klapka, ,wiem ze elektrolux tak ma, ale i bosch mogl cos takiego zastosować, na zdjęciu masz pokazane jak on w elektorluxie wyglada
Dariusz
dzięki wielkie za pomoc. nie mogłem znaleźć instrukcji obsługi a nigdzie nie mogłem znaleźć gdzie jest ten filtr.
Piotr S.
Witam, niedawno się przeprowadziłem, oczywiście mieszkanie wynajmuje, i zacząłem szukać jak wyczyścić ten „kochany” pojemnik na detergenty w pralce górno wsadowej, z nim jest po prostu Meksyk, jeśli chodzi o metodę z czysczeniem całego układu to już jakiś czas ją znam, osobiście polecam do octu dosypać kwasku cytrynowego tak ze 2 torebki, wtedy po cyklu nie czuć octu w pralce, a kwasek dodatkowo pomoże rozpuścić kamień na grzałce
ajjj
najlepszy na kamień, rdzę i brud jest kwasek cytrynowy, raz na jakiś czas wsypuję 100gram i puszczam pustą pralkę na 90’C i jest git 😉
Aga
Dzisiaj dopiero trafilam na twojego bloga a ze spac nie.moge to dodam tylko ze mam taka sama pralke jak ty. Ostatnio nie moglam otworzyc filtra na dole pralki i musialam wezwac fachowca ale mniejsza o to. Pytalam sie co zrobic zeby skutecznie wyczyscic pralke- ustawic ja na wysoka teperature i dodac do pustego bebna dwie torebki 250 g kwasku cytrynowego. Rzeczywiscie pomoglo. A co do pojemnika to masz racje idzie dostac nerwicy.
Ania Legenza
Sam ocet będzie okej.
Ania Legenza
U mnie trzeba zdjąć płytkę z przodu, a później odkręcić zawór i go wyczyścić. Jeśli masz instrukcję, to tam powinno być wszystko opisane 😉
Niebieskoko
Koleżanka namówiła mnie jakiś czas temu na wypróbowanie filtru pralkowo-zmywarkowego (u mnie Fit Aqua),
który zapobiega gromadzeniu się kamienia i pozwala na zmniejszenie
ilości środków piorących i czyszczących. Cieszę się, że go zamontowałam — okazuje się, że czysta woda to podstawa!
Ania Legenza
Sama nie stosowałam i raczej nie spróbuję, bo moja ciocia, której szybko popsuła się jedna pralka, za namową pana, który naprawia pralki, do nowej właśnie sypała Calgon przy każdym praniu. Padła jeszcze szybciej. Być może to zbieg okoliczności, ale u mnie do odkamieniania sprawdza się ocet, moja mama ma już długo pralkę czyszczoną tym sposobem (moich na wynajmie nie liczę ;)) i jest ok. Trudno powiedzieć co jest lepsze, bo jedyny wiarygodny test, to mieć dwie pralki, robić identyczne prania, do jednej pralki sypiąc Calgon, do drugiej nie.
Versus
Ha! Ja nie widziałam tego postu 😀 A praniem pralki zajmuje się mój mężczyzna xD Chyba zabłysnę i podpowiem mu jak może to zrobić 😉
Żurnalistka
To chyba jakaś telepatia, bo właśnie dziś wyjmując pranie pomyślałam, że muszę kupić tabletki do czyszczenia. Tak, idę na skróty. Większość kroków jest mi znana i praktykowana, tylko to czyszczenie filtra mnie przeraża. Boje się majstrować przy pralce, żeby właśnie jak napisałaś, nie wywołać powodzi.
Przy okazji, świetny artykuł nie tylko merytorycznie, ale i technicznie! Krótko i zwięźle, bez niepotrzebnych wstępów 🙂
Ania Legenza
Dzięki! Czasem myślę, że nie jestem mistrzynią rozbudowanych form i właśnie takie krótkie teksty krok po kroku najlepiej mi się pisze 😉
Rękowyczyny M
Też mam pralkę ładowaną od góry. Zrezygnowałam z proszku i używam kapsułek. Czyszcząc pojemnik mój mąż używał suchego ryżu i wody. Potem potrząsał i ten ryż odrywał brud. Mnie najbardziej wkurza kurz/brud zalegający przy rowkach uszczelki. Próbowałam wykałaczką i nic. Taki jakby skamieniały :-/
Paulina K
ja tez proszek sypie do bębna 😛 , ale płyn do dozownika ;]
Weronika
Hej Aniu – jestem wielką fanką Twoich wpisów, za które bardzo Ci dziękuję, ponieważ są niezwykle pomocne. Mam jednak problem z tym wpisem – nie mogę przeczytać całości, mimo że już dawno polubiłam Twój fanpage na FB. Czy mogłabyś to sprawdzić? 🙂 Dziękuję i pozdrawiam ciepło! ♥
Ania Legenza
Spróbuj może odświeżyć stronę kilka razy. U mnie wszystko działa i nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje 🙁
Magda Deberny
Lubię Cię na FB od dawna ale art cały mi się nie wyświetla 🙁 co mam zrobić by widzieć go w całości??
Ania Legenza
Magdo, a z jakiej przeglądarki korzystasz? Bo może to jest problem przeglądarki, a bez tej wiedzy nie będę umiała z nim zawalczyć 🙁