DIY terrarium, czyli dekoracja z sukulentów

diy terrarium

Czas na kolejne DIY. Zbliżająca się wiosna zdecydowanie zwiększa moją kreatywność, dlatego dziś pokażę Wam moje najnowsze dzieło DIY terrarium, czyli dekorację, którą można wyczarować z sukulentów. To rośliny, które podobno łatwo utrzymać przy życiu, dlatego się na nie skusiłam.

DIY Terrarium krok po kroku

Sukulenty stały się ostatnio bardzo modne, gdzie się nie ruszę to je spotykam i również dałam się uwieść ich urokowi. Powód jest prosty – doniczkowe kwiaty za bardzo mnie nie lubią i zanim się obejrzę, usychają. Podobno sukulenty są z tych odpornych. Coś im jednak nie pasowało w zwykłej doniczce (o czym możecie się przekonać na kolejnym zdjęciu), dlatego postawiłam na małą zmianę. Do mojego aloesu dokupiłam drugi okaz, trochę kamyków i zrobiłam sobie pustynię zamkniętą w słoiku.

Do wykonania terrarium potrzebujemy:
  • sukulentów i kaktusów
  • ziemi do kaktusów
  • słoika lub szklanego wazonu
  • kamyczków
  • folii, gazet do zabezpieczenia miejsca pracy

diy terrarium

Wykonanie:

Na początek przygotowujemy nasze naczynie, myjemy i wycieramy do sucha. Ja wykorzystałam beczułkowaty słoik, który miałam w domu, więc takie odświeżenie było mu potrzebne. Zaczęłam wypełnianie słoika od kamyczków.

dekoracja z sukulentów diy-terrarium-6

Później zabrałam się za przesadzanie sukulentów i uzupełnienie słoika ziemią. Ziemia do kaktusów charakteryzuje się dużą przepuszczalnością wody, dlatego warto zdecydować się na taką. Ja przy okazji wyczułam, że przyczyną słabej kondycji mojego aloesu mogła być zbyt duża ilość wody. A chciałam dobrze!

diy-terrarium-7

Układanie kompozycji czas zacząć. Mimo że marna ze mnie ogrodniczka, to takie przesadzanie i dopieszczanie roślinek działa na mnie bardzo relaksująco. To pewnie przez tę zieleń :).

diy-terrarium-8 dekoracja z sukulentów

Na koniec górną część uzupełniłam kamyczkami. To w jakiej kolejności zdecydujecie się na warstwy kamyki-ziemia, zależy tylko od Was. Dobrym pomysłem może być też zaznaczenie na słoiku podziałki, by uzyskać równą szerokość warstw. Jeśli coś pójdzie nie po naszej myśli, to nie tak łatwo to naprawić.

diy terrarium diy terrarium

I gotowe!

diy terrarium diy terrarium

Jak Wam się podoba? 🙂

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close