Idealna okładka kalendarza

image

Kto z nas nie szukał kalendarza idealnego? A jak środek nam pasuje, to okładka nie taka. Właśnie w ten sposób zaczęła się moja przygoda ze scrapbookingiem – od decyzji o ozdobieniu okładki i szukani wskazówek w internecie. Teraz przygotowanie okładki jest takim moim małym “sylwestrem”, bo w ten sposób najbardziej celebruję początek roku. A Was zapraszam na scrapbookowy tutorial.

image

Potrzebne będą:

 • kalendarz – w tym roku okleiłam okładkę, ale wcześniej zdarzało mi się “rozbierać” ją do samych tekturek
 • ozdobny papier – możecie go kupić w sklepach z materiałami do scrapbookingu, ja swój wzór wydrukowałam na zwykłej domowej drukarce, ale na grubszym papierze.
 • klej Magik, nożyczki
 • różne ozdoby – u mnie ostatnio minimalizm rządzi, więc taka jest też moja okładka. Wykorzystałam drewniane literki, i wstążkę

imageimageimageimage

Kroki:

 1. Arkusz ozdobnego papieru, którym okleimy okładkę powinien być większy niż ona co najmniej 1,5 cm z każdej strony. U mnie było to więcej, ale te 1,5 cm wystarczy.
 2. Przyklejamy smarując okładkę, a nie papier, na brzegach. Polecam zacząć od tyłu, bo zawsze ta pierwsza oklejana wychodzi mi gorzej 🙂 Później kleimy grzbiet, i na końcu przód.
 3. Wycinamy wszystkie cztery rogi tak jak na zdjęciu.
 4. Wycinamy pasek papieru na grzbiecie, tak by można było wygodnie zagiąć do środka
 5. Przyklejamy najpierw górną i dolną część, a następnie bok.
 6. Jeśli chcemy, żeby jakieś elementy zdobiły całą okładkę i zawijały do środka, to teraz jest na nie czas. U mnie wstążka jest przełożona przez przód i tył kalendarza.
 7. Wewnętrzną część okładki zaklejamy papierem o 0,5 cm krótszym i węższym od każdego boku okładki.
 8. Na koniec ozdabiamy okładkę wg naszego uznania. U mnie serce zamiast zera, bo 2014 będzie dla mnie rokiem miłości 😀

image

Do przyklejania wszystkich elementów polecam klej Magik, bo wtedy jest 100% gwarancja, że nic nam nie odpadnie. Jeśli chcecie kalendarz nosić w torebce, to wystające lub bardzo delikatne elementy (np. papierowe kwiaty) mogą się nie sprawdzić. Mój kalendarz będzie raczej biurkowy, ale noszenie w torebce też przetrwa 🙂

Mam nadzieję, ze tutorial będzie dla Was przydatny. Dajcie znać czy kalendarze już kupione i uzupełnione, i czy znaleźliście te idealne 🙂

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close