Jak wyczyścić sokowirówkę?

jak-wyczyścić-sokowirówkę

Uwielbiam świeżo wyciskane soki. To w dużej mierze dzięki nim porzuciłam kawę. Po niczym innym nie czuję się tak doładowana witaminami i energią. Jest tylko mały minus wszystkich sokowirówek. Czyszczenie. Na szczęście przy smaku i wszystkich pozytywach picia soków, da się znieść tę niedogodność :).

Jak wyczyścić sokowirówkę?

W przypadku czyszczenia każdego małego sprzętu AGD (blendera, miksera, sokowirówki) mam jedną podstawową radę – zrób to od razu. Czyszczenie jest wtedy o niebo łatwiejsze i szybsze. Jeśli chcemy zaoszczędzić czas i nerwy, to najlepiej trzymać się tej zasady.

jak-wyczyścić-sokowirówkę-2

Do czyszczenia sokowirówki przydadzą się:
  • cytryna
  • stara szczoteczka do zębów (piszę o tym, bo zawsze znajdzie się jakaś osoba, która myśli, że używam tej samej, którą myję zęby!)
  • gąbka
  • płyn do mycia naczyń
  • ściereczka z mikrofibry
Czyszczenie sokowirówki krok po kroku

Na początek wyrzucamy resztki (ale np. z włókien z marchewki można zrobić ciasto albo babeczki!). Plastikowe części wystarczy umyć w ciepłej wodzie płynem do mycia naczyń. Kiedy zrobimy to od razu nie powinniśmy mieć żadnych trudności z ich umyciem. Jeśli zostawimy zmywanie na później, to dobrze je namoczyć chwilę w wodzie.

jak-wyczyścić-sokowirówkę-3

Najwięcej trudności w czyszczeniu sokowirówki sprawia sitko i do niego niezastąpiona jest właśnie szczoteczka do zębów. Grubsze resztki lepiej usunąć na sucho, natomiast drobinki, które weszły w otwory na mokro za pomocą szczoteczki do zębów.

jak-wyczyścić-sokowirówkę-4

Na klejące pozostałości z obudowy najlepiej zadziała cytryna. Wystarczy przetrzeć je plasterkiem, a później wytrzeć do sucha ściereczką z mikrofibry. Ze wszystkich zakamarków resztki z powodzeniem usuniemy za pomocą szczoteczki do zębów zmoczonej w ciepłej wodzie z dodatkiem płynu do mycia naczyń.

A jeśli chodzi o moje ulubione soki, to idealne połączenie jest na talerzu :). Wierzę jednak, że podrzucicie mi smak, który może je pobić i czekam na Wasze propozycje!

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close