Kalendarz rodzinny na lipiec 2017 do wydrukowania

Wczoraj z przerażeniem odkryłam, że w przyszłym tygodniu mamy koniec czerwca. Kiedy, to się stało? Nie mam pojęcia! Ale ta świadomość sprawiła, że przyśpieszam z realizacją moich planów na czerwiec, które z różnych względów, traktowałam po macoszemu. Pora działać!

Nie wiem jak wygląda u Was wakacyjne planowanie, ale u mnie można zauważyć trochę zmian. Coraz częściej w kalendarzu pojawiają się wyjazdy, nawet te bliskie, a plan posiłków tworzy się na bieżąco. W tej chwili króluje w nim danie makaron z truskawkami :). Latem pewnie numerem jeden będzie bób, fasolka albo makron z cukinii. Kocham lato za te smaki i bezproblemowe obiady.

Podrzucam Wam też na kolejny miesiąc kalendarz rodzinny do wydrukowania. Mam nadzieję, że się przyda!

Co zawiera kalendarz rodzinny?

W kalendarzu znajdziecie 5 różnych pól:

 • Najbardziej podstawowy, to widok całego miesiąca. My tutaj planujemy stałe wydarzenia w miesiącu, takie które wiążą się z konkretnym terminem nieulegającym zmianie.
 • Tygodniowe rytuały, to miejsce na wpisanie powtarzalnych czynności, np. treningi czy rodzinne atrakcje jak wspólne filmowe wieczory.
 • Ważne sprawy, to miejsce na wpisanie zadań, które chcielibyśmy zrealizować w najbliższych dniach, jednak jeszcze bez konkretnego terminu, ale też miejsce na przyklejenie post-itów na różne zapiski, zostawianie wiadomości czy listę zakupów.
 • Do tego plan posiłków na 31 dni. Zazwyczaj planuję je na arkuszu, który udostępniałam Wam we wpisie o planowaniu posiłków albo w swoim kalendarzu, ale są dni, kiedy zupełnie nie mam czasu do nich zajrzeć. A to rozwiązanie ostatnio sprawdza mi się najlepiej. W jednym miejscu z  kalendarzem zawsze mam plan pod ręką.
 • Jest też miejsce na oznaczenie kolorów przypisanych do każdego członka rodziny lub rodzaju aktywności.

W czym mi pomaga rodzinny kalendarz?
 • ogarniam wszystkie wydarzenia w miesiącu. One czasem się zmieniają, ale wiem co mnie czeka, na jakie obowiązkowe sytuacje muszę być gotowa i jak mogę do nich dołożyć rzeczy, które chciałabym zrobić a niekoniecznie są pilne;
 • robimy ten plan wspólnie z mężem, zapisując również nasze osobiste plany, a wspólne planowanie ma moc;
 • mam spisane obiady w widocznym miejscu, razem z innymi tematami na dany miesiąc/tydzień;
 • spokojna głowa, że wszystko jest do ogarnięcia mimo gorszych dni, kiedy nic się nie układa.
Jak wydrukować kalendarz?

Ze względu na dużą ilość informacji, które można zawrzeć w kalendarzu, przygotowałam go w dość dużym rozmiarze. Plik PDF to kalendarz podzielony na dwie części A4, który łatwo skleić do formatu A3. Kalendarz jest w neutralnych kolorach, po to by nic nie zaciemniało najważniejszych dla Was informacji. Można dodać swoje ulubione barwy, przypisać je członkom rodziny lub zadaniom.

Mam nadzieję, że się przyda i że planowanie w nim lipca będzie prawdziwą przyjemnością 🙂

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

 • Iwona

  gdzie kupujesz te fajne kolorowe taśmy?

  • Te są akurat z Tesy, u mnie np. w takiej hurtowni papierniczej, ale dużo taśm zamawiam na AliExpress 🙂

 • Wszystko fajnie ale ja się po prostu nie zgadzam na taki szybki upływ czasu! 🙂

Close