Lawendowe saszetki do szafy DIY

woreczki z lawendą a

Przygotowanie saszetek do szafy z lawendą było jednym z moich wakacyjnych celów. Lawenda pięknie pachnie i działa odstraszająco na mole, dlatego takie woreczki idealnie nadają się do szafy. W końcu się udało mi się je zrobić, a sukces podwójny bo są to saszetki DIY bez szycia.

Do ich wykonania potrzebujemy:

 • lawendy (moje sadzonki ususzyły się zanim zakwitły i zostało z nich niewiele, dlatego poratowałam się lawendowymi suszkami z Ikei)
 • gazy
 • nożyczek
 • wstążeczki do zawiązania

woreczki z lawendą

Kroki:

 1. Z gazy wycinamy kwadraty o szerokości ok. 20 cm (z metrowej gazy mamy 4 woreczki)
 2. Kładziemy lawendę na gazie na wysokości ok. 3/4.
 3. Staramy się by obrobiony bok gazy był na górze (zakończenie woreczka będzie ładniej wyglądało niż z postrzępionymi końcami), dolny składamy do góry tak by brzeg zakrywał suszki.
 4. Lewy brzeg składamy do połowy a prawy do lewej strony wkładając między warstwy gazy część z lewej strony.
 5. Zawiązujemy wstążeczką i gotowe.

Mam nadzieję, że skusicie się na przygotowanie lawendowych saszetek 🙂

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

 • Również przygotowuję sama takie woreczki. Są praktyczne, a do tego wyglądają naprawdę uroczo! Czasem wsypuję do nich zamiast ziół takiej zwykłej soli do kąpieli, również pachnie pięknie!

  • Olga

   Sama tak ostatnio zrobiłam i myślałam że to dziwny i poroniony pomysł. Ale teraz widze, że to chyba normalne 🙂 Suszoną lawendę też mam, ale miałam zamiar użyć jej do wypieków.

   • Sól do kąpieli też się świetnie nadaje do odświeżania, do woreczków, słoików, buteleczek 🙂

    A co można upiec z lawendy? Bo ja w tych tematach jestem daleko w tyle 🙂

 • ola

  A ja się poleniłam i w tym roku lawendę mam w skarpetkach po moich maluchach. Kolorowo i bez szycia wycinania 5 minut roboty…

Close