Blog Forum Gdańsk 2014

blog-forum-gdańsk

Ostatnio u Pani Swojego Czasu opowiadałam o tym jak udaje mi się łączyć pracę, bloga i dom, a tu na blogu zapanowała cisza 😉 Dużo się ostatnio u mnie dzieje, a kiedy już ten czas na bloga się pojawia, to padam zmęczona tak, że nawet nie wiem kiedy zasypiam. Dzisiaj mam dla Was relację z najważniejszej imprezy blogowej w Polsce, w której miałam przyjemność uczestniczyć. W ten weekend, 25-26 października, odbyła się już po raz 5-ty. Dwa dni inspirujących spotkań, prelekcji i paneli dyskusyjnych, które dały mi wiele do myślenia. Pomogły odpowiedzieć na różne pytania, które stawiałam sobie wcześniej, ale co najważniejsze, uświadomiły, że kierunek, w którym zmierzam jest tym najlepszym.

Relacje i streamingi z poprzednich edycji Blog Forum Gdańsk czytałam i oglądałam nawet wtedy, gdy nie śniło mi się, że będę blogować (z sympatii do blogerów). W zeszłym roku się nie zgłosiłam, a później okropnie żałowałam, że nawet nie spróbowałam. W tym przełamałam wszystkie towarzyszące mi bariery i stało się, mogłam na własnej skórze przekonać się o co tyle szumu, a do tego zakochać się w Gdańsku 🙂 I nie mogę o tym tutaj nie napisać!

prelekcje

Prelekcje

Z jednej strony na Blog Forum Gdańsk jedzie się dla ludzi, z drugiej to właśnie prelekcje i panele dyskusyjne wywołały u mnie burzę myśli. Chciałam dla Was wybrać 3 najciekawsze i najlepsze, ale nie da się, bo każda jest wartościowa. Ostatecznie wspominam o 5, których absolutnie nie można przegapić. Wszystkie możecie obejrzeć na Youtubowym kanale BFG – klik (chwilowo dzień pierwszy zniknął, ale pojawi się w przyszłym tygodniu). I zachęcam do ich obejrzenia nawet, jeśli blogerami nie jesteście. Poruszają kwestie i dotykają wartości ważnych nie tylko w blogowaniu, ale takich, o których blogując zapomnieć nie można. Wartość, jakość, zaufanie, rzetelność.

Wystąpienie Moniki Kamińskiej o wprowadzaniu poważnej tematyki na bloga, dla mnie było przede wszystkim o tym jak tą tematykę mądrze rozszerzyć, nie tracąc przy tym tego, co nas charakteryzuje i określa. I jeśli miałam jakiekolwiek wątpliwości co do kierunku, w którym mój blog ma się rozwijać, co jest moją ramą, to już tych wątpliwości nie mam. Polecam Wam wykonać zadanie postawione blogerom przez Monikę, jest bardzo pomocne 🙂

monika

Samoświadomość, wartość w nas i wartościowe treści, bycie dobrym człowiekiem i blogerem. O tym, choć w różny sposób, w swoich prelekcjach opowiadali Joanna Malinowska-Parzydło i Konrad Kruczkowski. Słuchając tych wystąpień, w szczególności Konrada, czułam, że jestem w domu. Wśród ludzi, którzy mają podobne wartości, spojrzenie na życie i blogowanie.

Warsztaty dotyczące występowania przed kamerą prowadzone przez Jarka Kuźniara, które niestety oglądałam tylko online, bo mniej więcej w tym czasie Gdańsk mnie porwał. Nie zmienia to jednak faktu, że wszystkie wskazówki były bardzo cenne i na 100% do nich wrócę. Polecam wszystkim, nawet jeśli nie planujecie publicznych wystąpień. Nigdy nie wiadomo, kiedy taka propozycja do Was trafi i czy będzie czas się do niej przygotować 😉

Wystąpienie Michała Szafrańskiego, to wisienka na torcie, oglądana również online, bo w czasie kiedy Michał mówił ja pakowałam się do powrotnego Polskiego Busa. Ciężko mi nawet wskazać Wam esencję wystąpienia Michała, bo tam każde zdanie było ciekawe i pełne wartościowej wiedzy. Zaufanie, jakość, win-win-win, slowblogging. Tak, podróż jest nagrodą i to jest właśnie najpiękniejsze w blogowaniu.

lansnasciance

Ludzie

Największa motywacja do pojawienia się na Blog Forum Gdańsk to możliwość poznania tych wszystkich osób, które się regularnie czyta, podziwia i od których czerpie się inspiracje do prowadzenia lepszego życia. Prawie mi się to udało, choć trochę też nawaliłam, ale pierwsze koty za płoty. Następnym razem będę bardziej odważna 🙂

lansnasciance2

Chciałabym wymienić wszystkich, z którymi zamieniłam choćby słowo, ale zwyczajnie obawiam się, że kogoś pominę. Bardzo się cieszę, że mogłam Was poznać. I przekonać się też, że jeszcze fajniejsi niż na blogu, jesteście w realu.

Nie mogę nie napisać o tym, że organizatorzy spisali się na medal. Nie brakowało nam niczego: kawy od Coffe Desk, herbaty Bubbleology, Ikeowej wygody, pamiątek od Instadruku. Do tego Teatr Szekspirowski, miejsce, w którym można się zakochać (tak jak w Gdańsku!)

gdańsk

Ach ten Gdańsk!

Byłam w tym mieście dawno temu, a pamiętam to tylko dzięki zdjęciu pod Neptunem. Gdańsk mnie oczarował już od pierwszej chwili i przejazdu taksówką. I gdybym miała wybrać miasto, w którym mogłabym zamieszkać, to dziś bez chwili zwątpienia powiedziałabym, że to Gdańsk właśnie. Sobotnie popołudniowe prelekcje przegapiłam, bo nie mogłam oderwać wzorku od tych pięknych uliczek i kamienic. Nawet okropne zimno i wiatr nie były wstanie zniechęcić mnie do zwiedzania i zobaczenia jeszcze tylko tej uliczki, jeszcze tylko tej bramy. Na pewno wrócę tu na dłużej!

facebook_uczestniczka-01

Byliście? Oglądaliście streaming? Widzimy się za rok? 🙂

P.S. A cisza na blogu na pewno jest spowodowana #depresjapoBFGdansk

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close