Przechowywanie czasopism – pomysły, inspiracje, rady

porządek-z-gazetami

Przygotowałam dziś dla Was zbiór inspiracji z pomysłami na przechowywanie czasopism. Choć sama kupuję je bardzo rzadko, bo całą moją prasówkę zastępuje mi internet, to wiem, że moje Czytelniczki szukają ciekawych rozwiązań. Zapraszam Was po rady co zrobić by magazynów nie gromadzić i przegląd gazetników do różnych pomieszczeń.

ZASADY PRZECHOWYWANIA:

 1. Jeden numer – przyjmij zasadę, że w domu masz tylko jeden numer danego czasopisma. Kupujesz jakąś gazetę raz w miesiącu? Za miesiąc ważny będzie kolejny numer, a to, co powinno się stać z poprzednim znajdziesz w pkt. 2.
 2. Bieżące wyrzucanie – nie ma innego sposobu zapanowania nad domową makulaturą. Nawet gdy nie przeczytałaś poprzedniego numeru, to też powinien trafić do kosza. Bo czy dasz radę przeczytać dwa numery w 4 tygodnie, skoro ostatnio nie zdążyłaś nawet jednego?

Zawsze przy gazetach pojawia się mój ulubiony problem – “przyda się”. A to jakaś rada, a to przepis. Moja mama odkładała tak gazety z przepisami, a nawet nie zauważyła ich zniknięcia 🙂 Dlatego jeśli coś nam się spodoba, to ugotujmy to w tygodniu “obowiązywania” danej gazety, a później przepis wpiszmy do przepiśnika.

Jeśli chodzi o przechowywanie to najbardziej podobają mi się proste gazetniki i właśnie takie chciałabym Wam pokazać.

DO KUCHNI

image

W swojej kuchni najchętniej widziałabym gazetnik, który można zawiesić po boku szafek lub na ścianie. Tak by za bardzo nie rzucał się w oczy, a jednocześnie był pod ręką.

Zdjęcia: 1/2

Gazetniki:

 1. Stojak magazynowy montowany do ściany
 2. Biała półka na gazety z Ikei
 3. Półka na magazyny i listy z tablicą magnetyczną (mój hit!)

DO SALONU

image

W salonie jednym z najlepszych rozwiązań jest stolik kawowy z półką, na której można przechować bieżącą prasę. Ale jeśli macie miejsce na gazetnik jako dodatkowy mebel, to naprawdę jest w czym wybierać. Miłośnikom kolekcjonowania czasopism proponuję spięcie wszystkich razem i stworzenie gazetowego stoliczka.

Zdjęcia: 1/2

Gazetniki:

 1. Skrzynia na kółkach
 2. Czarny gazetnik pozwalający wyeksponować okładki czasopism
 3. Biały o nowoczesnym kształcie

BIURO

image

W domowym biurze niezastąpione są standardowe gazetniki, które posłużą do przechowywania czasopism i dokumentów. Ale bardzo spodobały mi się też stojaki z liter.

Zdjęcia: 1/2

Gazetniki:

 1. Stojak News
 2. Drewniany gazetnik
 3. Dekoracyjna litera

GAZETNIKI DIY

image

Jeśli lubicie zrobić coś samemu, to mam też dla Was 3 tutoriale, które najbardziej mi się spodobały.

 1. Proste gazetniki z kartonowych opakowań po płatkach śniadaniowych. Nie widać tego prawda? 🙂
 2. Zrobiony od podstaw ścienny gazetnik. Aż żałuję, że nie mam swojego małego warsztatu.
 3. Ścienny, prawie niewidoczny, gazetnik do łazienki.

Mam nadzieję, że mojej propozycje przypadły Wam do gustu i wykorzystacie rady w praktyce. Jeśli żaden z gazetników Wam się nie spodobał, ale szukacie pasującego do Waszego wnętrza, to polecam przejrzeć oferty podlinkowanych sklepów, bo wybór jest przeogromny i każdy znajdzie coś dla siebie 🙂

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

Close