Rodzinny kalendarz na październik 2016 + ważne pytanie!

kalendarz rodzinny październik 2016

Już dziś przybywam do Was z kalendarzem rodzinnym na październik, mimo że do końca miesiąca jeszcze trochę czasu. Powód jest prosty – dostaję mnóstwo próśb o jego wcześniejszą publikację, ale mam też do Was ważne pytanie, które znajdziecie na końcu wpisu :).

U mnie pierwsze październikowe plany się pojawiają, ale przede wszystkim skupiam się na tym, by jak najwięcej wycisnąć z września. Część naszych planów uległa zmianie, a tych zmian to dopiero początek.

Co zawiera kalendarz na październik?

W kalendarzu znajdziecie 5 różnych pól:

 • Najbardziej podstawowy, to widok całego miesiąca. My tutaj planujemy stałe wydarzenia w miesiącu, takie które wiążą się z konkretnym terminem nieulegającym zmianie.
 • Tygodniowe rytuały, to miejsce na wpisanie powtarzalnych czynności, np. treningi czy rodzinne atrakcje jak wspólne filmowe wieczory.
 • Ważne sprawy, to miejsce na wpisanie zadań, które chcielibyśmy zrealizować w najbliższych dniach, jednak jeszcze bez konkretnego terminu, ale też miejsce na przyklejenie post-itów na różne zapiski, zostawianie wiadomości czy listę zakupów.
 • Do tego plan posiłków na 31 dni. Zazwyczaj planuję je na arkuszu, który udostępniałam Wam we wpisie o planowaniu posiłków albo w swoim kalendarzu, ale są dni, kiedy zupełnie nie mam czasu do nich zajrzeć. A to rozwiązanie ostatnio sprawdza mi się najlepiej. W jednym miejscu z  kalendarzem zawsze mam plan pod ręką.
 • Jest też miejsce na oznaczenie kolorów przypisanych do każdego członka rodziny lub rodzaju aktywności.

kalendarz-rodzinny-pazdziernik-niebalaganka-2

 

W czym mi pomaga rodzinny kalendarz?
 • ogarniam wszystkie wydarzenia w miesiącu. One czasem się zmieniają, ale wiem co mnie czeka, na jakie obowiązkowe sytuacje muszę być gotowa i jak mogę do nich dołożyć rzeczy, które chciałabym zrobić a niekoniecznie są pilne;
 • robimy ten plan wspólnie z mężem, zapisując również nasze osobiste plany, a wspólne planowanie ma moc;
 • mam spisane obiady w widocznym miejscu, razem z innymi tematami na dany miesiąc/tydzień;
 • spokojna głowa, że wszystko jest do ogarnięcia mimo gorszych dni, kiedy nic się nie układa.
Jak wydrukować kalendarz?

Ze względu na dużą ilość informacji, które można zawrzeć w kalendarzu, przygotowałam go w dość dużym rozmiarze. Plik PDF to kalendarz podzielony na dwie części A4, który łatwo skleić do formatu A3. Kalendarz jest w neutralnych kolorach, po to by nic nie zaciemniało najważniejszych dla Was informacji.

kalendarz rodzinny październik

Zadecyduj: czy Kalendarz Rodzinny ma być w wersji drukowanej?

Mam też do Was pytanie związane z przyszłością Kalendarza Rodzinnego. Czy bylibyście zainteresowani kupnem gotowego fizycznego produktu na 2017 rok? Będę bardzo wdzięczna za Wasz głos w ankiecie!

 

Mam nadzieję, że ten rodzinny kalendarz sprawdzi się również u Was. Jeśli zdecydujecie się go wydrukować, koniecznie dajcie mi o tym znać, oznaczając na facebooku i instagramie @niebalaganka i dodając #rodzinnykalendarzniebalaganki. Nie ma dla mniej lepszej motywacji niż znak od Was, że korzystacie z materiałów, które przygotowuję :). 

Autorka: Ania Legenza

Jestem blogerką, żoną, mamą, miłośniczką planowania i dobrej organizacji. Wierzę, że porządek w domu oznacza porządek w życiu i od 4 lat przekonuję o tym innych :)

 • Najlepsze w tym kalendarzu jest to, że wszystko jest w jednym miejscu. W książkowym kalendarzu zawsze trzeba „latać” w jedną i w drugą stronę.

  • Tak, ten jest rodzinny więc wszystko musi być na widoku. A książkowy to zdecydowanie osobisty 🙂

 • Rodzinny kalendarz… to musi mieć trochę tej powierzchni w zależności od wielkości rodziny 😛
  Ciekawy pomysł, żeby mieć wszystko w jednym miejscu. Pewnie bym taki zakupiła na 2017 rok 🙂

 • fajny pomysł z tymi rytuałami 🙂

  • Mi to bardzo pomaga trzymać się planu, szczególnie tych spraw, które robię dla siebie i najłatwiej odpuścić 🙂

 • Nina Jabłońska

  Zawsze czekamy z chłopakiem na kolejny kalendarz rodzinny. 🙂 Wisi w kuchni i bardzo ułatwia nam codzienne planowanie. Dzięki za niego :*

 • Rodzinny kalendarz może być świetnym rozwiązaniem dla jakich par jak my. Mieszkamy na obrzeżach miasta, więc sporą część dnia narzeczony spędza poza domem, w pracy. Ja z kolei pracuję w domu, więc lubię mieć poukładany dzień. Planowanie z dnia na dzień okazuje się męczące, ponieważ nigdy do końca nie panuje nad całym tygodniem i część spraw ciągle przesuwamy z braku czasu czy obecności narzeczonego aby załatwić to razem.
  Najbardziej jednak pozwoli mi uszeregować plan na obiady, a tym samym harmonogram i listę zakupów, które mogę zrobić dużo wcześniej, a nie na 30 minut przed przygotowaniem.

  • Dużo łatwiej trzymać rękę na pulsie, gdy ma się spisane w jednym miejscu plany dla wszystkich domowników 🙂

   Mam nadzieję, że u Was też się sprawdzi!

 • Zachwycona

  W życiu nie czytałam bardziej przydatnego bloga niż ten! Świetna robota! <3

 • bardzo ładnie zaprojektowany kalendarz, do tej pory korzystałam z innego, ale w następnym miesiącu (bo już październik mam wydrukowany i praktycznie uzupełniony) na pewno użyję Twojego

 • etydynauni .

  Ja to czekam na obiecany całoroczny 😉

 • olenia

  kiedy będzie kalendarz na listopad ? 🙂 już nei mogę się doczekać <3
  Wspaniała kobieta z Ciebie !

Close